Wpis z mikrobloga

- Panie Viserysie, bo tu pada takie pytanie, ponieważ bardzo mocno krytykuje Pan ignorancję Lannisterów, tej zimy było takie badanie, w której części Westeros mieszkańcy najmniej boją się inwazji Innych - pierwsze miejsce: Casterly Rock, drugie miejsce: Arbor, trzecie: Wysogród.

- Ań, a nie było krainy wolnych ludzi przypadkiem?

- Nie, nie było krainy wolnych ludzi.

- Nie było krainy wolnych ludzi? Popatrz pan!

- No była, ale nie była w pierwszej trójce, Panie Viserysie... Jednak tam panuje, jak go pan nazywa, ten wredny Uzurpator. Trzech na stu ludzi tylko boi się o swoje życie, to chyba nie jest tak dużo, prawda? Może idźmy tą drogą, a nie obawami Żebraczego Króla, które mają 0,2 poparcia w Wolnych Miastach, co jest tragedią jakąś okrutną...

- Proszę pana, spośród dwóch armii - wolnych ludzi i Nocnej Straży, z których jedna przechodzi przez mur i idzie na południe, a druga siedzi na szczycie muru, w tej pierwszej bardziej boją się o swoje życie, ale oni zwyciężają. Bo widzi pan, celem życia, nie jest przeżycie.

- A co?

- To to to ja przepraszam, nie będę zastępował pańskich Maestrów. Wolne ludy zza Muru mają swoje cele, swoje ambicje, swoje ideały i za to walczą i umierają, a pan chce tylko żyć! To niech pan sobie żre i rucha dziwki w Mole's Town i żyje dalej...

- Mam nadzieję, że będę miał za co żreć i i kogo ruchać w Mole's Town.

- Proszę pana, jak powiedział, jak powiedział wybitny khal Dothraków - Drogo - Na krańcu świata są zja-zja-zjawotrawy

- Rosną tam sobie spokojnie od tysięcy lat.

- Wie pan co? Przykro mi, ale dobre wychowanie musi zastąpić faktografia, nie jest pan w pełni zdrowym na umyśle Targaryenem.

#jkm #krul #pasta #got #graotron #spoilertylkotroche
  • 1
  • Odpowiedz