Wpis z mikrobloga

gs650 / gs1150
transalp 600 / 650
tdm850
xtz750

Który i dlaczego? Im więcej czytam tych testów sponsorowanych tym mniej wiem czego chce, wiadomo najlepiej usiąść i się przejechać.
Potrzebuje moto na dłuższe wyjazdy dla siebie samego, nie będę jeździł z plecakiem. Jeżdże raczej jak dziadek 80-90 więc nawet jeden cylinder by mi pewnie wystarczył. Moje wymiary 185/75. Bałkany, Nordapp, Andaluzja, wyspy brytyjskie, przyszłościowo Azja. Chciałbym żeby był trochę enduro, żeby można było bez stresu zjechać z asfaltu i rozbić się z dala od drogi. No i jak najmniej elektroniki.
Do tej pory śmigałem na drag starze, xj-cie i fjr1300, turystycznego enduro żadnego nie miałem, a jeżdże sam i nie mam z kim powymieniać opinii f2f.

#motocykle
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@koloroweciasto: porównam 650gs do 1200gs (650 mam teraz 1200 miałem kiedyś)
Ogólnie 1200 lepsze jak lubisz wbić się na autostradę i sobie jechać w komforcie 130km/h. Jak jazda z kuframi załadowanymi i pasażerem to to też 1200. Zmieniasz sobie tryb zawieszenia na kompie i płyniesz. W teren? Nie radzę cię pchac. Za ciężkie moto, za duże. To bardziej taki suv wśród motocykli.
Za to BMW f650gs to jednocylindrowiec. Więc nie
  • Odpowiedz
@ImeNs: nie odniosłem się do wysokości maszyny. 650 z tych motocykli typu adv jest dość niska. Ja przy 177cm, sięgam całymi stopami do ziemi. Kanapę mam raczej zwykłą (są jeszcze jakieś niższe). Pozycja przy moim wzroście do jazdy jest idealna. Na stojąco też mi się przyjemnie jeździ. Możliwe że przy twoim wzroście lepiej by się spisał Dakar. Ale nie mam porównania.
Na plus małego bmw że ma na wyposażeniu grzane
  • Odpowiedz
@koloroweciasto: Z twojego opisu każdy się nada. Problemem raczej będzie znalezienie zdrowej sztuki i zadbanej. Weź pod uwagę że to już swoje lata ma i problemy z częściami będą tylko większe. Jeździłem Afryką DR07A i trampkiem, wolałbym afrykę, ale to każdy musi sam coś wybrać. Może jednak gs1150 byłby wygodniejsze na długich trasach? Singla odpuść na takie warunki, wymęczy cię.
  • Odpowiedz
@ImeNs: 120 to chyba tylko na przelocie po autostradzie latałem w tym roku, ja dziadek stary jestm 26lvl mentalnie po 50 @krzysztof2033 miasta mnie nie interesują
@bocznica no duży gs najbardziej do mnie mruga oczkami, seriwsu sie nie boje bo sam bym przy nim robił jak przy każdym do tej pory, dlatego chce coś starszego bez zbędnej elektroniki. Singla właśnie nigdy nie miałem więc kusi sprobować, ale dużo
  • Odpowiedz
@bocznica: @koloroweciasto singiel jest spoko, jeśli masz sprecyzowane oczekiwania co do niego. . Jak ktoś lubi latać głównie w trasie to nie jest to silnik dla niego. Np na moje potrzeby lepiej się spisuje singiel niż boxer. Ale to już musi sam sobie każdy odpowiedzieć do czego ma moto służyć.
  • Odpowiedz
@bocznica: inaczej to zrozumiałem. W każdym razie najlepiej jakby każdym sprzętem miał się możliwość przejechać a na kartce zrobić sobie ich plusy i minusy
  • Odpowiedz