Wpis z mikrobloga

Zna ktoś sklep Kompre? Planuje kupić jakiegoś laptopa poleasingowego jako sprzęt dodatkowy/awaryjny do domu, tj. jakiś pobyt w szpitalu czy wakacje, lepiej jednak mi się pracuje na większym ekranie niż na telefonie. Pewnie realnie z 2-3x użycia w roku xd
Oczywiście interesuje mnie coś w miarę dobrego co starczy na parę lat, tj. i5 8gen i wyżej, z 16gb ramu i z 500gb dysk. Najpewniej jakiś Dell Latitude. I chce model który przez sklep oceniany jest na klasę A - czyli bez większych rys i innych defektów. Ktoś się orientuje czy ten sklep uczciwie ocenia swoje produkty? Jak z baterią? Warto dobierać rozszerzoną gwarancję na 3 lata za jakieś 200zł dopłaty?
Np. https://www.kompre.pl/produkt/m1trO4uG61Vaem7hyFCI?p=Laptop-Dell-7490-FHD (z rozszerzeniem ramu i dysku)
#komputery #laptopy
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vadzior: spoko, dzisiaj zamowilem to pewnie tak do wtorku max srody powinienem go dostac. Z tymi kategoriami to tez nie wiem, jak sobie je porownywalem to A- powinna byc bez pęknięć, ze wszystkimi gumkami i z ladna matryca. Kiedys zamawialem inne laptopy poleasingowe bez kategorii na allegro, to zazwyczaj bardzo ladne sztuki mi przychodzily, to tutaj jestem raczej dobrej mysli
  • Odpowiedz
  • 0
@Jedrek313 No ja różne aukcje oglądałem, to jak obudowa może mieć jakieś ryski to czasem też o matrycach piszą, że do@kilku martwych pikseli albo możliwe przebarwienie.
  • Odpowiedz
@Vadzior: Zamówiłem ThinkPada L14 w klasie A- do paczkomatu i dzisiaj go wyciągnąłem. Stan moim zdaniem bardzo dobry, z wad jakie zauważyłem to prawy dolny róg jest delikatnie zadrapany, co ledwo zauważyłem, oraz na całą górną klape naklejona jest wielka naklejka z wycięciami na logo. Naklejka wydaje mi sie spoko jakosci, z tego co zauwazylem to chyba czesta procedura przy poleasingowych ThinkPadach. Matryca wyglada ladnie, nic na niej nie wykrylem,
  • Odpowiedz
  • 0
@Jedrek313: A ja właśnie zamówiłem sobie takiego https://shoplet.pl/laptopy-lenovo/41279-laptop-lenovo-thinkpad-l14-gen-1-ryzen-5-pro-4650u-16gb-256gb-ssd-full-hd-win10pro-5905902048974.html
Czyli to samo co Ty tylko 16gb ramu i klasa A. Zobaczmy jak to wyjdzie w porównaniu do Twojego. Wyszło mnie 1050zł bo użyłem jakiegoś kodu rabatowego na 5 dych.
Te cykle baterii sprawdza się w systemie? Sprawdzałeś jakoś dysk? czy przy ssd już się nie sprawdza tego jak kiedyś hdd? xd

to chyba pierwsza rzecz w życiu którą kupiłem jako używaną
  • Odpowiedz
@Vadzior: no ten thinkpad to spoko wybor, jak zalezy ci na ladnym stanie i nie chcesz samemu wymieniac ramu i dysk, to ta konfiguracja bedzie bardzo spoko. Co do sprawdzenia stanu baterii tp uzylem komendy w konsoli ktora mi wygenerowala raport do odpalenia w przeglądarce:
powercfg /batteryreport
A co do dysku to go wymienilem razem z ramem i zadnych testow nie robilem, poza sprawdzeniem ze jest dysk 256gb i ram
  • Odpowiedz