Wpis z mikrobloga

#paryz2024 niesamowity dzień, przerżnęliśmy dziś wszystko, nawet jak koń dobrze skoczył, to nasz jeździec butem strącił przeszkodę, brawo nasi!
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Belzdron: Jestem u siebie na Śląsku panie nazi. Może do obozu jak kiedyś organizowaliście w Świętochłowicach dla Ślązaków??

Napisałeś "a mój to Mazowiecki". Nawet jeśli dla beki to i tak narzekając na Polaków jesteś ojkofobem bo mimo że Mazowiecki to czujesz więzy z narodem Polskim i on jest twój. ;) :*
  • Odpowiedz
@Belzdron: PS. robię sobie dzień zaczepki brudasów nacjonalistów (ideologia nazistowska, wojny) bo doskonale wiem, że nacjonalizmy się zwalczają. Dzisiaj jestem Śląskim nacjonalistą i podnoszę ciśnienie nacjopatusom śpiewającym rotę (specjalnie z małej litery).
  • Odpowiedz
@genburson

@Krupier Nie będziesz TY mi mówił administracyjny p0laczku co mam w sercu i czy istnieje. Nie brzydzę się swoim Śląskim więc nie jestem ojkofobem.


A jednak jesteś ojkofobem i nie masz narodowości śląskiej. Deal with it.
  • Odpowiedz
Dzisiaj jestem Śląskim nacjonalistą i podnoszę ciśnienie nacjopatusom śpiewającym rotę (specjalnie z małej litery).

@genburson: nie podnosisz mi ciśnienia (może dlatego, że w przeciwieństwie do ciebie, nie jestem patusem), a jedynie wzbudzasz politowanie.
  • Odpowiedz
@Belzdron: Wiesz, że mapki sprzed XVIII wieku są dosyć umowne, a szczególnie te sprzed XV wieku bo panował wtedy FEUDALIZM (taki czy inny) misiu? Bardziej liczyło się kto czyim poddanym na drabince władzy oraz dynastie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak dobrze pokombinujesz i zmontujesz słabe zależności to wyjdzie ci Państwo Lechitów na pół globu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@genburson: owszem jest naród polski. Wróć do szkoły. Naród śląski to wymysł. Bekę mam z takich odklejeńców. XD

Wiesz, że mapki sprzed XVIII wieku są dosyć umowne, a szczególnie te sprzed XV wieku bo panował wtedy FEUDALIZM

Ahaaaa, kiedy miałeś swoje państwo? ^^
PS. Śląsk nie był nigdy niczym więcej, jak województwem. Sam pierwszy herb nawiązuje to Piastów, dzbanie. To niezwykle, że zdajesz się mniej wiedzieć o Śląsku, niż ja.
  • Odpowiedz
@Belzdron: Dzbanie, narody też powstają (Ukraina), one nie były OD ZAWSZE. Odklejeńcem jesteś ty, narodu polskiego nie ma a na pewno ja do niego nie należę złotko. Moja krew jest Śląska. Już w przyszłym roku Duduś wypadnie i zobaczysz, będą na takich paragrafy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Krupier: No właśnie udowodniłeś to, że pojęcie jest względne, brawo! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Skoro się nie czuję Polakiem a Ślązakiem i jestem gotów za Śląsk walczyć to moja sprawa.
Chyba że Polacy znowu otworzą polski obóz koncentracyjny w Świętochłowicach by reedukować takich jak ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Belzdron: Ty nawet nie jesteś polakiem bo się nim nie czujesz. Moi przodkowie nie przeżyli ani zaborów ani waszych nieudanych powstań więc zabieraj mi tą zbędną wiedzę i niech w szkołach nie mówią że to NAS NAPADLI, NAS ROZEBRALI. Złotko - was rozebrali i napadli oraz wy przewaliliście powstania. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moje okolice na mapce sprzed rozbiorów i po rozbiorach mają ten sam kolor
  • Odpowiedz
Ty nawet nie jesteś polakiem bo się nim nie czujesz

@genburson: co ty w ogóle poerdolosz? XD gdzie ja tak napisałem, ośle?

Moi przodkowie nie przeżyli ani zaborów ani waszych nieudanych powstań więc zabieraj mi tą zbędną wiedzę i niech w szkołach nie mówią że to NAS NAPADLI, NAS ROZEBRALI. Złotko

Nie no jasne, Śląska to nigdy nikt nie rozbierał, choć co chwila był pod inną flagą. A twoi przodkowie,
  • Odpowiedz
@Belzdron: Jedyną tragedią od was to było wywołanie wojny domowej na Śląsku w 1919. Zrobiliście jak Rosja w Donbasie i słaliście wsparcie kiedy Niemcy nie mogły mieć armii po traktacie wersalskim. Wykorzystaliście ten fakt.
  • Odpowiedz
@genburson: nawet nie wiesz, jak absurdalnie brzmisz. Śląsk to tylko województwo. That’s all. Nie wiem, czego Polska miała nie wykorzystać słabości Niemiec? Glupis? Oni tego nie robili?
  • Odpowiedz
Co, boli pupcia, że nawet historia nam się rozjeżdża, nie mamy wspólnej więc trzeba coś o wunglu napisać? xD Ma boleć :*


@genburson: ale co ma mnie boleć? Niczego nie udowodniłeś.
  • Odpowiedz
@Belzdron: Udowodniłem Ci, że nie mamy wspólnej historii a definitywne wydarzenia takie jak rozbiory, powstania czy nawet po części wybuchu II wojny światowej pompowane przez polski system oświaty ŚLĄZAKÓW nie dotyczyły. Dowody masz na mapie. Co chcesz więcej? Pod jakim zaborem był Śląsk w Królestwie Prus w 1772 1793 1795? Pozostanie ci zignorowanie tego faktu bo tu nie wybrniesz.
  • Odpowiedz
@Belzdron: Pisałeś o definicji narodu, a jedne z najważniejszych elementów to wspólna historia i więzy krwi oraz język. Z tych trzech filarów 2 leżą, trzeci jest dyskusyjny. Dlatego mam pełne prawo mówić o narodowości Śląskiej.
  • Odpowiedz
Ale z czego mam wybrnąć? Polska wcześniej utraciła Śląsk na rzecz Czech, a Czechy na rzecz Prus. Normalne. Później wrócił z powrotem do Polski, gdzie od początku było jego miejsce. ¯\(ツ)/¯.
  • Odpowiedz