Wpis z mikrobloga

W związku z tym wpisem http://www.wykop.pl/wpis/7741624/potrzebuje-mirkowej-porady-otoz-zostalem-zaproszon/, stawiłem się dzisiaj na test kwalifikacyjny na programistę #php. Oprócz miłej pani, był tam jeden kuc i inni bardziej normalni ludzie, poza moim konkurentem (fajny sweter, pozdro). Owa miła pani poinformowała mnie, że w pomieszczeniu będę tylko ja i laptop, ale bez dostępu do neta. Za to była mała ściągawka z #php, która się wcale nie przydała. Test składał się z 11 zadań, w tym 1 opisowe (20 pojęć typu opisz krótko co to CRM, CMS, indeks BD, breakpoint, ASP, AJAX, klucz obcy itp.), 1 typu masz tu jakieś klasy i przerób je żeby robiły coś jeszcze. Były też dwa bardziej z matematyki jak z #programowanie, bo pytali co muszą mieć 2 funkcje liniowe żeby się przecięły i drugie napisać funkcję obliczającą równanie a * x + b = c, gdzie niewiadomą jest x. Zatem jakieś 7 zadań polegało na napisaniu funkcji, która coś robi, np.

- sumowanie liczb z tablicy bez użycia pętli;

- znaleźć liczby nieparzyste z podanego zakresu;

- sprawdzić czy dana liczba jest liczbą pierwszą;

- znaleźć 5 pierwszych nieparzystych liczb w tablicy;

- odwrócić kolejność w tablicy bez użycia funkcji array;

- wypisać z tablicy elementy unikalne, również bez użycia funkcji array unique;

Tyle zapamiętałem, może komuś się przyda jak też będzie szedł na #rekrutacja.

A teraz #coolstory z dworca PKS.


  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@m21d24: nie znam php ale z tego co zerknąłem (od php 5.3) można by to #!$%@?ąć używając goto :D

heh ale ty to zrobiłeś normalnie- rekurencyjnie, jakby zobaczyli goto to by im wypaliło oczy
  • Odpowiedz
@b0lec: też by zadziałało, ale w zadaniu była mała podpowiedź, że można napisać pomocnicze funkcje, dlatego zacząłem kombinować jak wykorzystać drugą i chyba o to im chodziło, żeby nie iść na skróty.
  • Odpowiedz
@nudnyuser: a no fakt i już wiem dlaczego zrobiłem tą drugą funkcję - na początku wywoływałem suma(), ale coś mi nie działało, dlatego napisałem drugą, potem coś zmieniłem, działało i tak zostawiłem :P
  • Odpowiedz