Wpis z mikrobloga

Siema, chce kupić #rower #gravel - to mój pierwszy sprzęt tego typu.
Na oku mam kross #esker 6.0 i 5.0 - oba gen2 z tego roku. Chciałbym żeby to był sprzęt już na dłużej bez konieczności inwestowania w wymiany.
No i zastanawiam się czy warto dopłacić to 1k do szóstki? oba na GRX, z tym jak tak patrzę to jedyne różnice to że w 6 są przerzutki 810 vs 400 w 5.0, manetki 610 vs 400 no i korba w 6.0 jest shimano vs FSA w 5.0.
Pytanie czy dla amatora bez planu na zawodowe ściganie a głównie do turystyki i spokojnego kręcenią warto te 1k dołożyć do 6.0?
bo wiadomo, mieć 1k a nie mieć 1k to 2k różnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@narowerzesamochodem: Zależy ak bardzo Cię zaboli brak tego tysiąca. Jak masz na straty to wg mnie warto. Miałem ten sam dylemat i stwierdziłem że skoro już brać to lepiej dorzucić nieco i żeby sumienie nie gryzło :)
  • Odpowiedz
@narowerzesamochodem: Ja dołożyłem do 6.0, ale różnica była mniejsza niż 1k między 5, a 6. Zwróć też uwagę na obręcze - wydaje mi się, że w 6.0 są sporo lepsze z możliwością przerobienia ich na tubeless co mnie przekonało do 6. Generalnie różnica w sprzęcie to ponoć około 800zł (nie licząc robocizny itp.)
  • Odpowiedz