Wpis z mikrobloga

„ Według danych Narodowego Spisu Powszechnego, na dzień 31 marca 2021 r. 1,8 mln mieszkań w Polsce było niezamieszkałych. Stanowi to 11,7 proc. spośród ogólnej liczby mieszkań w Polsce.”

Ja wiem, ja wiem. tu sa tez mieszkania w grajewie i sekocinie dolnym.

#nieruchomosci #deweloperka
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dorszcz: fajnie by było też zobaczyć bardziej aktualne dane. Szczególnie biorąc pod uwagę, że według niektórych źródeł ok. 70% mieszkań w Polsce jest (było) kupowane w celach inwestycyjnych (cokolwiek to dokładnie znaczy).
  • Odpowiedz
1,8 mln mieszkań


@dorszcz: To prawie stała deweloperska.

Gdzieś widziałem bardziej szczegółowe dane z których wynikało, że w takim Krakowie czy Wwa jest po kilkadziesiąt tysięcy pustostanów. To i tak ogromna liczba nawet na tak duże miasta.
  • Odpowiedz
@dorszcz: większość to są totalne rudery. Dawniej sprzedawali takie mieszkania do generalnego remontu za niewielką cenę.

Na wsiach i pod miastami jest też sporo pustostanów, ale to są stare chatki w których nikt by nie chciał mieszkać i generalnie bardziej się opłaca nowe wybudować niż remontować.
  • Odpowiedz
  • 1
@damienbudzik: @ukradlem_ksiezyc ile by ich nie bylo, gdzie i w jakim stanie by nie byly. Warto sie zastanowic czemu te mieszkania nie sa w obiegu mieszkań wynajmowanych. Obstawiam ze spora czesc nie ejst wynajmowana bo wlasciciel „nie chce miec klopotow” jak ktos przestanie placic.
I zamiast pompowac hajs w deweloperow te pijawki z wiejskiej powinny w pierwszej kolejnosci to ogaranac
  • Odpowiedz
Warto sie zastanowic czemu te mieszkania nie sa w obiegu mieszkań wynajmowanych. Obstawiam ze spora czesc nie ejst wynajmowana bo wlasciciel „nie chce miec klopotow” jak ktos przestanie placic.


@dorszcz: mieszkałam w Poznaniu (wynajem) w kamienicy dosłownie w samym centrum, z okna widzieliśmy koziołki na ratuszu. Kamienica miała 10 mieszkań, zamieszkane 3. A dlaczego? Bo jakaś firma chciała wykupić całą kamienicę i zrobić jej remont, a dopóki nie mieli wszystkich
  • Odpowiedz