Wpis z mikrobloga

#rosja #ukraina #polityka putin 25 lat tworzyl pozycje gazpromu a potem przeyebal to w sekunde dla okupowania jakiegos siewiero妒izdziecka na ukrainie. Teraz rosja bedzie elektrownia i kopalnia chin, a rosjanie robolami w chinskich januszexach xd
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Teraz rosja bedzie elektrownia i kopalnia chin,


@SallySpectra: Wcześniej Rosja była elektrownią i kopalnią Europy Zachodniej i z jakiegoś dziwnego powodu część wykopków myśli, że ta zmiana to "zwycięstwo Zachodu". LOL.
  • Odpowiedz
Wcześniej Rosja była elektrownią i kopalnią Europy Zachodniej i z jakiegoś dziwnego powodu część wykopków myśli, że ta zmiana to "zwycięstwo Zachodu". LOL.


@joazaxa: Jesteś idealnym przykładem pseudoprawicy
Trampek na avku i antyzachodnie poglądy
  • Odpowiedz
@KIaudiuszeq: Chłopie, wyjaśnij mi co jest dobrego dla nas w tym, że Rosja zamiast zaopatrywać w surowce nas, zaopatruje w nie Chiny. Jeśli nie przedstawisz mi jakiegoś w miarę logicznego argumentu to uznam, że jesteś idealnym przykładem NPCa, który nie potrafi samodzielnie myśleć.
  • Odpowiedz
@mleko3-2procent: Kryzys energetyczny mamy dlatego, że w pewnym momencie polscy politycy uznali, że lepiej sprowadzać gaz z innych krajów niż z Rosji. Zbudowali gazoport i gazociąg z Norwegii i kupują droższy gaz z USA i Norwegii, a dodatkowo odbiorcy muszą w rachunkach spłacić obie inwestycje.
  • Odpowiedz
@joazaxa: gaz nie jest droższy w zakupie. Tu jest wiele czynników włącznie z destabilizacją rynku po zakręceniu gazu na początku wojny. Nie wiem co tak się upadłeś żeby brać gaz tylko od rosji. zobacz Węgry kupują gaz z rosji a płacą za niego więcej niż my :)
  • Odpowiedz
@mleko3-2procent: Cena gazu na giełdzie w Amsterdamie jest obecnie niższa niż 3 lata temu. Natomiast cena gazu dla polskich odbiorców koercyjnych jest na tyle wysoka, że kolejne firmy się zamykają. Przed "dywersyfikacją" politycy twierdzili, że dzięki niej ceny gazu spadną. Taka ciekawostka...
  • Odpowiedz