Wpis z mikrobloga

@Skuner: no tak, bo składowanie odpadów radioaktywnych jest najtrudniejszą rzeczą w całym procesie budowy elektrowni atomowej. Wcale tego problemu inne państwa już nie rozwiązały np. taka Francja.
  • Odpowiedz
@KapitanONeil @Hilalum Ale ja nic nie mam przeciwko atomowi, stwierdziłem fakt jedynie ¯_(ツ)_/¯
@Defined jest różnica między składowaniem a utylizacją. Póki co zalewamy te pręty uranu betonem licząc na to że następne pokolenia coś z tym zrobią. Wiele sarkofagów których planowanie zakłada 20k lat szczelności zaczyna ciec po kilku latach. Nie jestem żadnym aktywistą, ale taka jest rzeczywistość
  • Odpowiedz
@Defined Tutaj szybka lista kilku pierwszych z brzegu przypadków. Wpisz sobie w GPT każdy z nich z dopiskiem "sarkofag radioaktywny - przeciekanie". Takich miejsc są na świecie setki, jeśli nie tysiące.

Jeśli temat Cię interesuje proponuje też zbadać dwa tematy:
- wyrzucanie odpadów radioaktywnych do morza arktycznego przez Rosjan
- poziom zanieczyszczeń w tkankach kultur rdzennych żyjących całkowicie z konsumpcji stworzeń morskich: Eskimosi, Inuici

Mleko niektórych matek inuickich z Grenlandii jest
S.....r - @Defined Tutaj szybka lista kilku pierwszych z brzegu przypadków. Wpisz sob...

źródło: temp_file4950935841875329312

Pobierz
  • Odpowiedz
@Skuner: No i jak sytuacja wygląda z tym we Francji, która 74% energii produkuje z atomu? Bo ja tutaj widzę bardziej incydenty aniżeli jakąś regułę.
  • Odpowiedz
@Defined Nie posiadam wykształcenia w incydentach nuklearnych na terenie Francji a szanuję Twoją inteligencję na tyle by nie przeklejać ponownie screena z GPT. Ale jeśli tylko chcesz możesz o tym poczytać.

Z Twoich komentarzy wynika że traktujesz Francję jako atomowe eldorado gdzie ta technologia kręci kilowaty jak wścieknięta i wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Nie popieram takiego podejścia. Nie jestem specjalnym zwolennikiem ani przeciwnikiem tej technologii. Sądzę że skakanie w nią
  • Odpowiedz