Wpis z mikrobloga

W sumie takie my przyszły przemyślenia na temat wielkości kosmosu, ja osobiście nie wierzę w to, że wszechświat powstał sobie ot tak przypadkiem, bo jakby na to nie patrzeć to z jakiegoś powodu świat w, którym żyjemy jest tak gigantyczny, że człowiekowi jest ciężko pojąć skalę kosmosu, jeżeli jest jakaś "istota", nazwijmy to jak chcemy, która istnieje poza światem w, którym żyjemy to jedno jest pewne...nie chce, żeby, żebyśmy zbyt dużo się dowiedzieli o tym świecie i ja wiem jak to brzmi "mamy teleskopy, badamy galaktyki, widzimy nawet galaktyki z początku wszechświata" no okej... ale nie dziwi was, że to wszystko znajduje się tak daleko? I ktoś pewnie by powiedział "no ale przecież wiemy ,że w kosmosie są planety, gwiazdy, galaktyki, czarne dziury, kwazary" więc przecież przed nami ciężko już coś ukryć skoro technologia idzie w przód i tutaj właśnie chce przejść do sedna, kosmos się cały czas rozszerza i to przyśpiesza, co za przypadek, że kosmos jest tak stworzony, żeby się rozszerzał i to w dodatku tak jak by "istota" , która stworzyła nasz świat wiedziała o tym, że będzie cywilizacja lub cywilizację, które będą chciały poznać sekret kosmosu! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście, o tej "istocie" to może być jedynie fikcja jednak nie daje mi to spokoju!

#kosmos #wszechswiat #ciekawostki #nauka #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #religia #swiatnauki #swiat #ateizm #astronomia
wakxam - W sumie takie my przyszły przemyślenia na temat  wielkości kosmosu, ja osobi...

źródło: voyager-1

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wakxam: Daleko... to tylko nasza perspektywa. Nikt nie mówi, że nasza skala to ta właściwa. Może większość istotnych dla rzeczywistości rzeczy dzieje się skali mikro. Albo makro. Albo obu. A my jesteśmy uwięzioną pomiędzy, w miarę samoświadomą anomalią. A może domyślną dla wszechświata sferą są prędkości bliskie prędkości światła i wtedy czas ani odległość nie ma znaczenia. A może jesteśmy początkiem potężnej międzygalaktycznej cywilizacji która kiedyś odkryje sekret natychmiastowej podróży
  • Odpowiedz