Wpis z mikrobloga

@wjtk123: nie sądzę nasi politycy by już dawno się wypaplali na twitterku
druga sprawa że kolejka oczekujących na F-35 się tak wydłużyła że czekalibyśmy na następne do 2036 roku xD
  • Odpowiedz
@wjtk123: Raczej nie realne prędzej to będzie 2mld niskooprocentowanego kredytu. Dużo jest gadania ile my to nie dostajemy za sprzęt przekazany dla Ukrainy. Prawda jest taka że dostajemy grosze a wydajemy dziesiątki miliardów na pokrycie luki sprzętowej i modernizację.
  • Odpowiedz
nie sądzę nasi politycy by już dawno się wypaplali na twitterku


@P0PEYE: Własnie, że nie. Przeicęz takie deale ujawniaja Czesi czy Słowacy. U nas od poczatku wojny postawiono na budowanie mitu o pomaganiu braterskim. O tym, ze coś dostajemy poczatkowo nie mówiono, potem czasem wspomniano w branżowych mediach, ale najczesciej przy okazji, że Orban to blokuje.
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: w sensie za danie sprzętu dostali tani kredyt? Aha, niezłe pierdzielenie byq.

Plus jeszcze ten płacz, że oddajemy sprzęt sprzed kilku generacji i musimy wydać kasę na modernizację. Nie no, świetna ta narracja u ciebie xD
  • Odpowiedz
@magic_johnson ale zupełnie mnie źle zrozumiałeś. Po prostu irytują mnie narracja ze my coś dostajemy za darmo od Amerykanów albo UE za to że przekazaliśmy sprzęt Ukraińcom. W porównaniu ile wydajemy na armię i jej modernizacja to te dotacje są śmieszne. Nigdzie nie napisałem że źle że pomagamy i modernizujemy armię. Ba uważam że pomagajmy Ukrainie zbyt mało i wydajemy zbyt mało na modernizację w krajowym przemyśle.
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: O nie, przecież na 40+ letnich T-72M i 50-letnich BWP mogliśmy jeszcze 1000 lat jechać, wcale byśmy ich nie zezłomowali.
Nawet PT-91 był na poziomie technologicznym 30-letnich czołgów zachodnich i zasadniczo, na złom poszedłby max kilka lat później.
  • Odpowiedz