Wpis z mikrobloga

@akNe: Najlepiej zrobić sobie projekt samemu i zamówić elementy w stolarni - poradników co jak poskładać do kupy (jakie zawiasy itp) jest w necie dość sporo. Lub jeśli już nie masz serio do tego smykałki to lepiej już dopłacić te X-XX tysięcy i umówić się z gościem od mebli na wymiar - nie żadne Agaty, Castoramy itp. Jakość marketowych może nie jest najgorsza (ale nie jest nawet dobra) ale samo
  • Odpowiedz
@bb89: z czego xD? Taka prawda, że jak chcesz porządnego mebla to trzeba wydać, a jak chcesz zaoszczędzić to trzeba sobie jakoś radzić ( ͡º ͜ʖ͡º) A, że fachowców z cenami wywaliło w kosmos to druga para kaloszy.
W marketowych dość szybko odchodzi okleina, szczerbi się "lakier" czy inna okleina na rogach. Dość często w celu oszczędności stosuje się płytę cieńszą niż 18mm co też
  • Odpowiedz
@MgrMarecki zrobisz samemu, dopasujesz do wszystkich rogów ścian, krzywizn itd itp ale zajmie Ci to ile? Dwa tygodnie? Miesiąc? Plus czas na naukę plus będziesz poprawiać po sobie bo pierwszy raz nie zrobisz bezbłędnie, źle zmierzysz, będziesz musiał znowu płacić za płytę, przycięcie. Zawiasy, łączenia itp muszą być precyzyjnie zrobione bo inaczej na szafkach nie położysz blatu bo będzie się bujał bo nie ma wszędzie równej płaszczyzny.

Wiadomo, można samemu ale
  • Odpowiedz
@bb89: Mi zajęło kilka wieczorów aby zaprojektować a później składanie trochę dłużej z uwagi na to, że akurat trochę mało czasu było podczas projektowania i chciałem go zaoszczędzić nie wrysowując otworów do wiercenia (przez co musiałem sobie je powiercić sam). A kuchnię mam sporą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale wiesz, że rysujesz co i jak i w firmie Ci to docinają, wiercą itp. a później nie
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@MgrMarecki: Ja nie pytam o modułowe agaty i castoramy tylko właśnie o stolarza co mi zrobi na wymiar. Nic sobie sami nie będziemy projektować i robić, bo są od tego ludzie co to robią a my mamy lepsze rzeczy do roboty xd
  • Odpowiedz
@MgrMarecki: chlopie u mnie doswiadczony stolarz robil kuchnie 2 tygodnie, na moje oko niemala nieduza ale jest od podlogi do sufitu na dwoch scianach, dziesiatki godzin montazu i pomagania jemu w noszeniu i ustawianiu zeby bylo idealnie. Twierdzenie ze ktokolwiek moze sobie od zera (z usluga ciecia) zrobic kuchnie to taki sam poziom ignorancji co nauka latania samolotem samemu na podstawie podrecznikow akademickich. Nawet jak to zrobisz i powiedzmy zajelo
  • Odpowiedz
Pikk art studio z Lublina,polecam serdecznie. Sam zamawiałem u nich kuchnie w zabudowie pół roku temu i nie miałem żadnych zastrzeżeń. Cenowo też wypadali o wiele lepiej od konkurencji, bo wzięli 15k, gdzie u innych ceny zaczynały się od 19k jeszcze nawet bez oglądania pomieszczenia 😂
  • Odpowiedz
@roonie: Tak, tą ścianę co lodówka i piekarnik a i owszem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lodówka musi mieć obieg tak samo jak piekarnik - 10cm za plecami luzu. Tak samo jeszcze nad nią i po bokach - nie przegrzewa się wtedy i dłużej chodzi bezawaryjnie. Dzięki takiej głębokości masz odpowiednie odstępy ale i więcej miejsca na wszystko. Zrobiłem taką ścianę od podłogi do sufitu - musiałem
  • Odpowiedz