Wpis z mikrobloga

#druk3d cześć, szukam pomocy. Od jakiegoś czasu przy większych wydrukach na drukarce model mi niszczeje, pla źle się nakłada, ciągnie. Ogólnie coś jest nie tak jak na zdj co zalacze. Byłby ktoś w stanie mi pomóc? Czyściłam dysze kalibrowalem bawiłem się z rzeczami ma internecie ale nic.
vert116 - #druk3d  cześć, szukam pomocy. Od jakiegoś czasu przy większych wydrukach n...

źródło: 17225059290592516073126867949338

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vert116: standardowe pytania:
- jaka drukarka (prusa mk4?)
- czy filament nie jest wilgotny, jaki producent
- jakie ustawienia druku (domyslne czy modyfikowane?)
- czy problemy zawsze sa na tej samej wysokosci czy losowo?

Najczesciej to wilgotny filament, przytkana dysza, zla temperatura druku
  • Odpowiedz
  • 0
@JestemKaspi: dzięki za zainteresowanie
-mk4
-raczej nie, filament trzymam w opakowaniu bez słońca w szafce w suchym miejscu
- jak teraz mówisz to w sumie tak na podobnej wysokości się zaczynają problemy
- teraz przy druku patrzę dużo okruszków jakby po filamencie lata koło stołu to może być faktycznie temp. Wiesz może jak się za to zabrać?
  • Odpowiedz
@vert116: najpierw mozesz zaczac od zrobienia cold pull zeby przeczyscic dysze, w mk4 robi sie praktycznie samo:
https://help.prusa3d.com/article/cold-pull-mk4-mk3-9-xl-13702_445071
A jeszcze jedna podstawowa sprawa - dysza jest czysta? Okruszki moga byc np przez brudna dysze albo na przyklad filament mieli sie w ekstruderze, rzuc okiem na to: https://help.prusa3d.com/article/idler-screw-tension_177367
Zwlaszcza jesli sam skladales, moze za mocno/slabo dociska i mieli filament jesli temperatura jest za niska albo dysza sie troche przytkala, zobacz czy
  • Odpowiedz
  • 1
Wiesz co cold pulla robiłem już niedawno. Sam składałem i jakoś kilka miesięcy działała naprawdę bez zarzutu. Puszczam właśnie teraz jakiś mały klips do druku na próbę i wygląda gites. Krawędzie są gładkie szew też w porządku. Wydaje mi się że problem się pojawia po jakiś 10 h pracy drukarki. Podobny problem miałem wczoraj. Puściłem dziś i znów to samo. Jescze raz dzięki sliczne za pomoc daj blika piwo ci postawie :)
vert116 - Wiesz co cold pulla robiłem już niedawno. Sam składałem i jakoś kilka miesi...

źródło: 17225087006685509658991941902803

Pobierz
  • Odpowiedz
@vert116: strzelam mokry filament - u mnie były identyczne objawy, godziny spędzone na kalibracji, a wystarczyło kilka godzin w piekarniku. Jak masz inny świeższy, albo nieotwarty filament, to puść ten sam gcode dla porównania. Jak nie, to odpalaj piekarnik na 50 stopni i posusz z pięć godzin i będziesz przynajmniej wiedział że kwestia sprzętu.
  • Odpowiedz