Wpis z mikrobloga

@d0m26: się śmiej, ale to działa :) można zaoszczędzić nawet 10-15% paliwa :) jeden warunek wszystkie koła wywazone, jak najmniejszy opór toczenia i jazda z głową :)
  • Odpowiedz
@d0m26: Najśmieszniejsze jest to, ze jak zapytasz ludzi, czy silnik pobiera paliwo podczas postoju na biegu jałowym to stanowcza odpowiedzą, że nie. Nie wiem skąd to się bierze, myślą że wtedy silnik jest przełączany na wodę?
  • Odpowiedz
@urzad-skarbowy: dlatego mówie jazda z głową, wspomaganie działa, hamulce działają, jak masz noge na sprzegle i wiesz jaki bieg wbić to przyśpieszyć możesz momentalnie :) Silnik najefektywniej działa przy przyspieszaniu :) Sam w to nie wierzyłem puki z kumplem nie pojechałem nad morze :) Octawia 1.9 SDI i spalanie wyszło ok 3.8L na setke :)
  • Odpowiedz
@Astolus: Elektroniczny wtrysk zalezy od modelu silnik od 1,5 do 2 tys i ponad to nie daje paliwa ale pojawia sie opór jaki stawia silnik i auto momentalnie traci prędkosć :) Sprawdź sam :)
  • Odpowiedz
@takelbery: Nawiązując do Twojej poprzedniej wypowiedzi, gdzie powiedziałeś, że 3.8l/100 nie sugerowałbym się jazdą na luzie gdyż to był długi dystans, a my tu mówimy o krótkich odcinkach.
  • Odpowiedz
@takelbery: @Astolus: Ja wiem że to jest dziwne :) bo sam z kumpla się smiałem że tak gada i jeździ :) Pojechałem z nim w trase i sam się przekonałem. Zachęcam do sprawdzenia, nic to was nie będzie kosztowało jak sprawdzicie to dopiero piszcze że głupoty wygaduje. Jak wspomniałem faktem jest ze auto pobiera paliwo ale jest to ok 0,5-0,7L na godzine takiego trzymania na luzie. Sam eko
  • Odpowiedz