Wpis z mikrobloga

Mam problem z zasięgiem w pracy (barak na budowie).
Używam modemu huawei modem b593 ale strasznie słabo ściąga sygnał.
Polecicie jakąś sprawdzoną antenę żeby polepszyć zasięg? Nie chodzi mi o wzmacniacz sygnału (miałem, działał ale dostałem za niego mandat). Nie potrzebuje światłowodu z tego zrobić ale żeby można było maila sprawdzić i porozmawiać przez WiFi.
#internet #wifi #komputery
  • 5
  • Odpowiedz
@nasyd: Zależy jakie chcesz osiągnąć prędkości, po taniości RBSXTR&R11e-LTE, to tylko 4 kategoria LTE i przy dobrych wiatrach z 30-40 Mbit na tym wyciągniesz. Jak chcesz więcej to LHGGM&EG18-EA. Nie ważne co wybierzesz musi być zainstalowane na zewnątrz, do środka poprowadzony przewód ethernet i wewnątrz najzwyklejszy accespoint jak chcesz wifi, a jak nie to kabel wpinasz prosto w PC.
  • Odpowiedz
  • 0
@dktr a coś tańszego polecasz :)?
Jeżeli chodzi o Mbit to nie potrzebuje wielce. Wręcz bym powiedział że mniej niż np w domu (bo netflixa w hd nie planuje oglądać ;)
  • Odpowiedz
@nasyd: Kup hermetyczną plastikową skrzynkę elektryczną, zestaw do pasywnego PoE i umieść ten modemorouter w tej puszce na zewnątrz i przewodem ethernet sobie go zasilisz i puścisz transmisję. Ewentualnie możesz się bawić w anteny np Dipola - ATK-LOG.
  • Odpowiedz
o wzmacniacz sygnału (miałem, działał ale dostałem za niego mandat)


@nasyd: z ciekawości spytam, na ile taki repeater LTE wyceniły służby?
  • Odpowiedz
  • 1
@Jarek_P 500 zł. Ale w ogóle ciekawa akcja bo przyjechali i wiedzieli dokładnie gdzie. Mieli urządzenie i tylko doprecyzowali gdzie miałem antenę.
  • Odpowiedz