Wpis z mikrobloga

  • 2
@Pantokrator:

Nie da się jednak ukryć, że meczeciaki sobie wcześniej solidnie nagrabiły.


Nie znam historii tego konkretnego meczetu. Czym sobie "nagrabili" ludzie za niego odpowiedzialni / pracujący tam?
  • Odpowiedz
@Davidozz: Chodzi mi o całą brytyjską społeczność muzułmańską. Niestety, ale tak to już w społeczeństwie bywa, że ciężko odsiać normalnego muzułmanina, co co najwyżej swoją żonę/córkę kwasem obleje (ot taki element kultury), od radykała obcinającego nożem głowy ludziom na ulicy, czy wysadzającego metro.
  • Odpowiedz
  • 3
@Pantokrator:

Chodzi mi o całą brytyjską społeczność muzułmańską.


Czyli to ich wina, że Rwandczyk urodzony w UK zadźgał małe dziewczynki? Po coś angielskie sebiksy się wzięły za ten meczet i z jakiegoś powodu ty popierasz takie inicjatywy, bo widocznie masz ku temu jakiś powód. Powiedz więc proszę, czym sobie zasłużyli, że po tym ataku im angielskie sebiksy zaczęli cegłować meczet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Davidozz: Nie popieram. Po prostu uważam muzułmanów za znaczną część problemu z obecną Wielką Brytanią.
Czym zasłużyli na taką opinię - wyznawaniem religii nakazującej wymordować wszystkich niewiernych. Mi to, szczerze mówiąc, wystarczy.
  • Odpowiedz
  • 2
@Pantokrator:

Nie popieram.


Przecież napisałeś, że "sobie nagrabili" - czyli jesteś apologetą takich działań. Później piszesz, że nie da się "odsiać" tych od tych, czyli kolejny argument za zbiorową odpowiedzialnością xD Później piszesz, że "sobie zasłużyli" - kolejny apologetyczny argument.
Jak ktoś argumentuje jakieś działania, to jest to wyraz poparcia. To tak jakbym napisał, że wszyscy żydzi zasłużyli na holokaust, a później napisał, że nie
  • Odpowiedz
@Davidozz: To, że ktoś sobie nagrabił nie znaczy, że dana reakcja jest uzasadniona. Nagrabili jako kolektyw, indywidualnie mogą się znaleźć jacyś niewinni.
Ogólnie nie zamierzam dyskutować z gościem, który nie odpowiada na to, co piszę, tylko na swoje własne majaki na temat tego, co napisałem. Ciao.
  • Odpowiedz
@patykiem_pisane: Muzułmanie w UK mają długą historię wrogich działań wobec reszty społeczeństwa. To coś jak mniejszość r0syjska w Niemczech. Więc niespecjalnie mnie dziwi, że agresja z automatu jest kierowana w ich stronę.
  • Odpowiedz
@Pantokrator Zgadzam się z tobą, jednak warto pamiętać że całkiem niedawno, Polacy byli w czołówce poszukiwanych przestępców w UK pośród imigrantów, więc uważasz że palenie kościoła katolickiego czy zniszczenie "polskiego" sklepu byłoby usprawiedliwione?
  • Odpowiedz
@patykiem_pisane: Źle się wyraziłem jest spora różnica między "nagrabieniem sobie", a tym, co jest usprawiedliwione.
Chodziło mi po prostu o brak zaskoczenia, że akurat walili w meczet, a nie o to, czy ogólnie dewastacja jest słuszna, bo nie uważam, żeby takie tematy dało się rozwiązać raczej bezmyślną agresją i przemocą.
  • Odpowiedz