Wpis z mikrobloga

Czy mogę prać buty z membraną (gore-tex) przy pomocy odkurzacza piorącego? Używając płynu do gore-texu.
Widzę to tak: opryskują tę materiałową część buta, a potem "ściągam" wodę tą ssącą końcówką (nie używam maksymalnej mocy ciągu).
Potem jeszcze samą wodą psikam i ją też ściągam odkurzaczem (żeby "wypłukać").

#buty #goretex #trekking #gory #obuwie #modameska
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie rób tego. Kup sobie dobra szczotkę do obuwia i ręcznie leć. To jest na tyle mała powierzchnia że dużo czasu ci nie zajmie. No chyba że ubrudziles buty jakaś smoła czy czymś co normalnie nie zejdzie
  • Odpowiedz
  • 0
@Pnnn: Kilka godzin szedłem w rozwiązanych powyżej kostki i kurz się dostał głęboko w ten materiał. Już #!$%@?ąc, że estetycznie to wygląda niefajnie, to przede wszystkim kurz/piach na pewno trochę blokuje oddychalność.
Jakkolwiek, dlaczego odradzasz? Wydaje mi się, że ciąg odkurzacza nie jest na tyle silny by coś tam miał nabroić
  • Odpowiedz
Możesz zawsze umyć od środka woda, nawet w wodze i wysuszyć gazetami. Możesz zrobić jak piszesz ale membrana jest bardzo cienka, takie ciśnienie ro nie jest coś co producent przewidywał przy używaniu butów. Dlatego chociażby nie słuszy się butów przy grzejnikach
  • Odpowiedz
  • 0
@Pnnn: Niby jest cienka fakt, ale najpierw jest sam materiał zewnętrzny cholewki. On też jest w sumie cienki bardzo, ale potem trochę pianki, potem zabezpieczenie membrany i dopiero membrana. Jakkolwiek, tak jak piszesz, tego raczej producent nie przewidywał.

A co do mycia w wodzie - to mi sie wydaje, że można przez te kilka sekund nawet wodą z kranu potraktować (i potem najlepiej maks w ciągu dobu wysuszyć całkowicie), choć
  • Odpowiedz