Wpis z mikrobloga

Hej mam takie pytanko - mamy punk na mapie do którego jest dojazd dwiema drogami które się łączą w tym punkcie. Z jednej strony przy wjeździe na tę drogę nr 1 jest znak zakazu ruchu w obu kierunkach a z drugiej droga nr 2 - asfaltowa zamienia się w szuter a później asfalt, natomiast w żadnym punkcie tej drogi nie ma żadnego znaku zakazu wjazdu. Jadąc drogą nr dwa dojedzie się do wspomnianego punktu nie trafiając na żaden znak zakazu.
Czy zgodnie z prawem mogę dojechać do punktu drogą nr 2?

Zatrzymała mnie dziś policja gdy jechałem motocyklem, w miejscu gdzie te drogi się zbiegają, jechałem drogą nr 2 i powiedzieli że od drugiej strony jest zakaz i nie wolno ale mandatu nie dadzą. A że od drogi nr 2 zakazu nie ma bo "Wiesz Pan to taka trochę polna droga"

Targuje #krakow bo chodzi o punkt widokowy na lotnisko

#prawo #ruchdrogowy #przepisydrogowe #samochody
pepepanpatryk - Hej mam takie pytanko - mamy punk na mapie do którego jest dojazd dwi...

źródło: 1000025784

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk: nie ma znaku, nie ma wykroczenia. Jeżeli ma tam się znajdować i powiedziałeś im że go tam nie ma to policja kontaktuje się z zarządcą drogi i odstępuje od działań względem ciebie. Jeżeli tak się stało to ten znak za chwilę tam postawią.
  • Odpowiedz
@choopin: a szczerze mówiąc wydaje mi się, że tego znaku z jakiegoś powodu tam nie ma bo to bardzo popularne miejsce i założę się że nie jestem pierwszy który przyjechał od tej strony. Z jakiegoś powodu jest znak z jednej a z drugiej nie ma odkąd pamiętam. Szwagra kiedyś też tam zatrzymali i powiedzieli, że jakby przyjechał od drogi nr 1 to byłby mandat a było to z 10 lat
  • Odpowiedz