Wpis z mikrobloga

@mistejk: w jego komentarzach zawsze jest zalew obrońców wegla jako symbolu patriotycznego. Od prawie 30 lat obserwuje ten cyrk. W czasach wysokiego bezrobocia sympatyzowałem z każdą grupą chroniąca ludzi w pracy. Nike nie powinien chodzić głodny, bez pracy itp.
I myślałem, że pójdziemy z postępem czasu. W tym samym czasie o przetrwanie walczyli rolnicy. Zmodernizowali się, rozwijajli wiedzę, możliwości, idąc z duchem czasu na tyle ile mogli. Konkurują, korzystając z
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: Życie? Pytasz się o matematyczny schemat budowania zasad moralnych wg których żyje człowiek. To nie graf z jasno wyznaczonymi ściezkami w stylu

( 1 zdarzenie)---(1 zasada na całe zycie)
To bardziej sieć pajęcza gdzie jeden wezeł wzmacnia i łaczy wiele innych węzłów i nitek, ale nie jest ich jedynym źródłem
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: Nie wiem czy jest cokolwiek konkretnego. Sam fakt że życie nie było i nie jest usrane różami? Zasady wpojone przez kochającą rodzinę. Zasady które działały, zapewniły szacunek i bezpieczeństwo rodzinie podczas życia na slumsowej ulicy (nikt nas nigdy nie okradł, nie skrzywdził jako jedynych na ulicy). Troche wiara i reguła z niej wyciągnięta "najpierw bądź mądry, później dobry"
Wiem co mnie utwierdziło w humanitarnym podejściu. Wypowiedź kogoś tam sprzed
  • Odpowiedz