Wpis z mikrobloga

#zmywarka #kiciochpyta
Mam na nowej stancji zmywarkę. Trzeba jakies sole, nabłyszczacze i tabletki. Mam blisko do Auchan, Carrefour, biedronki, Lidl, Netto, Torimpex.

Jakie odradzacie? Jakie polecacie?
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Olsea: najtańsze, bo skoro mieszkasz na stancji, to pewnie studiujesz, więc w Twojej sytuacji trochę bez sensu kupować droższe tabletki.

z doświadczenia te najtańsze z biedry i lidla myją OK - i tak musisz resztki do kosza wyrzucić. różnica między droższymi a tańszymi tabsami jest taka, że te droższe często mają jakieś dodatkowe nabłyszczacze, więc np nie zostają zacieki na przezroczystych szklankach, albo mają trochę mocniejszy skład, więc jak mi
  • Odpowiedz
@Olsea: tak, to prawda. ale te droższe czasem i tak się opłaca kupić, bo często są promocje w różnych marketach typu rtv euro agd, i można sobie kurierem/do paczkomatu zamówić dużą paczkę, wtedy cenowo za kapsułkę wychodzi jak w lidlu/biedronce.
  • Odpowiedz
@Olsea:

kupiłam finish, fairy w Auchan prawie 2x drozej


nie kupuj w takich marketach, te markowe prawie nigdy się tam nie opłacają. przez internet je zamawiaj do paczkomatu, np dzisiaj były finish 120 sztuk za 61
  • Odpowiedz
@Olsea: Kup proszek Ludwika. Nie dość że 2 albo nawet 3 razy taniej wychodzi 1 zmywanie niż "najlepsze" tabsy to jeszcze myje lepiej niż wszystkie tabsy razem wziete. Do tego dozujesz sobie ile chcesz i nie trzeba dawac tyle ile "zalecane". Jak wsadzisz samo szkło brudne od picia, talerze od "sniadania" itd to spokojnie wystarczy polowa "standardowej" dawki proszku.
  • Odpowiedz
  • 0
@smilealittlebit: wiem jak się przelicza - robię to od podstawówki, mam bardzo oszczędnego tatę i nauczył mnie wszystkiego, ale dziękuję :D.
Chciałam podrzucić tylko że za.duxo nie straciłam na tym mimo wszystko, a potrzebowałam na już.
@Bigbluee o I to jest dobrez proszek do zmywarki? Wezmę, bo jak widzę że dorzucają sól do zmywarki do tabletek to mnie c--j strzela, bo to coś jest mega tanie i nie zadziała
  • Odpowiedz
@Olsea: To sa jakies recznie robione rzeczy. Pewnie soda + boraks + kwasek cytrynowy.
Ja uzywam proszku ludwika od 3 lat. Programy jakie puszczam czesto to są krotkie programy i u mnie wszystko domywa sie bez problemu, z osadamia herbaty włacznie. Kiedys liczyłem i 1 mycie srednio wychodziło ok 20gr.
  • Odpowiedz
  • 0
@smilealittlebit: i dobrze, na świecie jest dużo osób mało świadomych, zresztą czasem nawet warto zwrócić uwagę na coś nad czym czlwoeik się nie zastanawiał @Bigbluee soda I boraks kosztują właśnie tyle ile tu za kilogram tego proszku, stąd też moje wątpliwości i obawy co do składu.
  • Odpowiedz