Wpis z mikrobloga

Smutno się to ogląda, Nadal z 2022 by to wygrał 6:3 6:3, a z 2020 6:1 6:2, nie wspominając o rocznikach wstecz. Starość nie radość.
#tenis
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@2-aminopirydyna W Europie korty ziemne są najpopularniejsze, zdecydowana większość turniejow na kortach ziemnych odbywa się w Europie jak i jedyny wielki szlem na clayu, czego nie rozumiesz?

W Stanach przykładowo w collegach trenuje się na kortach twardych
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna

Nie są najtańsze XD W utrzymaniu kort ziemny generuje dużo większe wydatki niż kort zalany betonem który się mało eksploatuje.

W Ameryce Poludniowej owszem masz 2 turnieje rangi ATP, w USA też masz turniej na mączce, dlatego napisałem ZNACZNA WIEKSZOSC. Tak samo jak w Paryżu czy Rotterdamie masz korty twarde co nie zmienia faktu że większość turniejow rangi ATP na hardzie czy masters czy zwykle 500tki gra się w Azji i w Ameryce Północnej
  • Odpowiedz
@Bielawski: przez "taką mamy infrastrukturę tenisową" mam na myśli to, że kortów tego typu jest najwięcej. Dlaczego? Nie wiem, nie znam się na budowie i utrzymaniu kortów. Czy to oznacza, że to dlatego, że większość europejczyków uważa tę nawierzchnię za najciekawszą? Niekoniecznie. Ważna rzecz, którą wypunktowałeś odnośnie szlemów to dostępność godzinowa. Nie wyobrażam sobie śledzić meczów AO na bieżąco, RG już tak, mimo, że osobiście wolę hardy. Czy uważam z
  • Odpowiedz
Nie są najtańsze XD W utrzymaniu kort ziemny generuje dużo większe wydatki niż kort zalany betonem który się mało eksploatuje.


@Bielawski: są najtańsze w budowie a resztę się jakoś zateguje i dlatego większość kortów u nas jest w tak c------j kondycji XD. Nawierzchnia betonowa też wieczna nie jest i trzeba ją wymieniać co ileś tam lat

W Ameryce Poludniowej owszem masz 2 turnieje rangi ATP, w USA też masz turniej na mączce, dlatego napisałem ZNACZNA WIEKSZOSC. Tak samo jak w Paryżu czy Rotterdamie masz korty twarde co nie zmienia faktu że większość turniejow rangi ATP na hardzie czy masters czy zwykle 500tki gra się w Azji i w Ameryce
  • Odpowiedz