Wpis z mikrobloga

Mam pytanie o proces malowania ścian. Ilekroć to robiłem tu na łączeniu sufitu ze sćianą powstawały takie przenikające się zacieki farby. Nawet gdy wcześniej okleiłem taśmą to po jej zerwaniu okazywało się, że farba dostawała się pod spód i było nierówno (jak na zdjęciu).
W jaki sposób mogę zrobić to równo? Widziałem też że ludzie zostawiali sobie takie 5-centymetrowy pasek u góry. Czyli nie malowali do sufitu tylko kończyli malowanie 5cm niżej. Czy to jest metoda na to żeby mieć równy sufit i te zostawianie 5cm przestrzeni włąśnie na to wpływa? Pomoże ktoś? Musżę się zabrać za malowanie ścian na inne kolory a się nie znam...

#pytanie #budownictwo #remontujzwykopem #remont #ciekawostki #farby
Bunch - Mam pytanie o proces malowania ścian. Ilekroć to robiłem tu na łączeniu sufit...

źródło: Screenshot_316

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@Bunch: Podobno się najpierw podmalowuje tym białym (lub kolorem), aby zalać taśmę, a dopiero później jedzie się kolorem, pytanie jak z odrywaniem, ale niby się da, ja nie lubię białych sufitów.
  • Odpowiedz
@Bunch
Lepiej zostawić 3-5cm od góry, z taśmą.
1. Malujesz ścianę na kolor x2 , czekasz az wyschnie
2. Naklejasz na ścianę taśmę po czym malujesz górna część pędzelkiem kolorem ściany (tak aby kolor uzupełnił szczeliny).
3. Malujesz 2x sufit , zanim wyschnie zrywasz taśmę.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@Poldek0000: Tu chyba w Twoim opisie brakuje jakcihś informacji bo nie rozumiem.
Co znaczy że maluję ścianę (punkt pierwszy)? Całą scianę maluję od dołu aż pod sufit bez żadnej taśmy? TO przeciez ubrudze sufit (czesgolnie jak sufit jest biały a ściana np. zieolona)
  • Odpowiedz
@Bunch: Nie słuchaj tego typa co ci każe malować ściany przed sufitem. Najpierw na biało malujesz sufit i 10 cm ściany od góry. Na drugi dzień przyklejasz taśmę 5 centymetrową pod sufitem (najlepiej niebieską taśmę malarską) i malujesz ściany zaczynając od objechania odcięcia naokoło 2 razy żeby taśmę odkleić dopóki farba jest mokra.
  • Odpowiedz
@Bunch: @amisz37 podał ci opcję jak się to robi i używaj dobrych markowych taśm typu blue dolphin, tesa lub scotha(ale tu doradzam fioletową tą do tapet bo niebieska scotha jest bardzo mocna, dobra do oklejania okien)
  • Odpowiedz