Wpis z mikrobloga

  • 0
@xyz_xyz: #!$%@? mit. Szerszenie są mniej denerwujące niż osy. Jeden jedyny warunek to nie wsadzać im łap do gniazda. Jakbym miała wybierać między osą a szerszeniem to zawsze szerszeń. <3 Jasne, początkowa panika nie pozwala na zawarcie znajomości jak się takiego ziomka zobaczy na szybie. Ale generalnie są bardzo grzeczne, nie żądlą i nie są takie ciekawskie jak osy. Szerszenie nie podlatują do ludzi a osy często i gęsto bo
  • Odpowiedz
@PanMaglev Ta fajna,mięciutka pszczółka ma też ostre żądełko,tylko jest takim kamikaze co ginie dla swojego roju i królowej/matki a osa kąsa jak Wiking swym mieczem do skutku i bez ustanku...
  • Odpowiedz
@xyz_xyz
Osy i szerszenie pełnią w przyrodzie bardzo ważną rolę:
* Regulatorzy populacji owadów: Pomagają utrzymać równowagę w ekosystemie, polując na inne owady, w tym szkodniki upraw.
* Zapylacze: Choć w mniejszym stopniu niż pszczoły, osy również zapylają rośliny, zwłaszcza te, których nie odwiedzają inne owady.
* Sprzątacze: Osy pomagają w usuwaniu martwych zwierząt, przyspieszając proces rozkładu.
Szerszenie, ze względu na swoje rozmiary, mają nieco inną
  • Odpowiedz
  • 0
@SarahC mit nie mit ale mem :) dla przykladu raz podleciala do mnie pszczola i od tak z dupy upitoliła mnie w noge ¯_(ツ)_/¯ chyba miala gorszy dzien
  • Odpowiedz
  • 0
@xyz_xyz: Pewny jesteś że to była pszczoła miodna? w sumie ja kiedyś wlazłam pod kwitnące drzewo bo się chciałam zakryć przed słońcem i jak zczaiłam że siedzą na niej pszczoły w ramach zapylania kwiatów to było już za późno. Życie przeleciało mi przed oczami przy wesołych odgłosach wyraźnego bzyczenia co oznacza żebyś #!$%@?ł w języku owadów. Ale nie użądliła mnie żadna a na tych drzewach siedziało chyba z dwa ule.
  • Odpowiedz