Wpis z mikrobloga

Pykam w #stellaris na #ps5
Dacie porady dla swiezaka jak grac? :)

Co do wyboru mapy lepiej pchać się w duże galaktyki spiralne z dużą ilością SI czy jednak małe galaktyki?

Bazy gwiezdne ulepszać czy tylko flota sie bronic?

Czy z ludzi którzy są demokratyczni i wolnościowi mogę zrobić komunistami?

Floty budować tylko z korwet czy dorzucać niszczyciele(udało mi się je odkryć jak rozumiem im więcej będę badał to będą nowe statki)
dzester - Pykam w #stellaris na #ps5 
Dacie porady dla swiezaka jak grac? :) 

Co do ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzester: Przestań w to grać, strata czasu :D Zaraz i tak wyjdzie nowe DLC które zmieni kompletnie rozgrywke, a nie naprawi starych bugów, które mega frustrują w Late Game np, skopane AI.
  • Odpowiedz
@dzester: Tu jest tak wiele opcji, tak wiele możliwości i tyle zabawy z odkrywania tego samemu, że nie wiem czy warto czytać poradniki i pytać o jakieś tipy na start. Można później jak się samemu załapie już o co biega. O wiele lepiej metodą prób i błędów dochodzić samemu do tego wszystkiego, szczególnie, że jeżeli chodzi o gry Paradoxy (nazwijmy potocznie ten gatunek excel game, chociaż niektórzy mówią na to
  • Odpowiedz
@dzester: W Stellaris o ile nie zadales sobie sam celu na eksterminacje calego kosmosu, dyplomacja i relacje z AI to podstawa gry w Late Game.
Natomiast tutaj niestety dyplomacja ssie, system podbojów jest do kitu, AI wrogów nie dziala i potrafia cala wojne stac w jednym miejscu flota, zamiast np sprobowac sie przeorganizowac, sojusznicy nie dolaczaja do bitew, lub w ogole sa bezuzyteczni.
Jest tego sporo, poczatkowo sobie myslisz ze
  • Odpowiedz
Z moich obserwacji wynika ze totalny bullshit, a poziom trudnosci nie wynika z lepszych rozkmin AI, tylko z bonusów jakie dostaje przeciwnik.


@Filip3k91: W każdej grze tak to wygląda.

@dzester Gra daje dużo fanu, a AI od początku istnienia gry stawało się co raz lepsze. Faktycznie ostatnio jakoś zmizerniało, ale i tak polecam. a trochę już pograłem:
MajoZZ - >Z moich obserwacji wynika ze totalny bullshit, a poziom trudnosci nie wynik...

źródło: Screenshot_331

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@MajoZZ a to nie jest tak że stałeś poprostu lepszy? To AI się nie uczy a Ty przez te 1600h zdobyłeś doświadczenie i stales się lepszym graczem?
  • Odpowiedz
@dzester: Ai ssało przez większość czasu. Potem zatrudnili modera (który robił mody pod AI) i było naprawdę dobrze (uważałem swego czasu to AI za najlepsze w grach strategicznych). Podochodziły dlc i jakoś tak tąpnęło to dość sporo - tak czy siak grać można.

Myślę, że wystarczy zrozumieć mechaniki. Ja i tak gram zazwyczaj roleplaying i nie optymalizuje już swoich wyborów. Niestety znam nawet większości wydarzeń i wszystkie rozwiązania. Potem po prostu szukasz w grze czegoś innego.

Bardziej tu też chodzi, że np. AI ma większą siłę wojsk, a je dzieli zamiast zmieść ci najważniejsze układy. Lata czasem dookoła. To nie ma wpływu czy gram 5h czy 5000h. Z budowaniem i popami też ma problem choć lepiej to robi niż kiedyś (często jego planety mają miejsce na budynki, a ma pełno
  • Odpowiedz