Wpis z mikrobloga

  • 87
@anno-nimm
Składka z definicji jest składką
Jest z zamiaru równa, bo każdy po wpłacie równej kwoty ma równe przywileje.

To tak jakby w szkole było ubezpieczenie od życia i biedniejsze dzieci by wpłacały 50zl, a dzieci bogatszych by musiały wpłacać 1000zl, a w razie urazu dostałyby taka samą kwotę.

Obecnie mamy podatek zdrowotny - kłamliwie nazywany składka i zamiast te patologie ukrócić i przestać kazać płacić za dużo ludziom na UoP
  • Odpowiedz
@onomatopejusz: Podlizy KO-we, koalicja nie działa - prawa aborcyjnego nie mogą zmienić, podatek od flipów nie przeszedł. Lewicowy elektorat jest wkutwiony a lewica jest potrzebna do utrzymania władzy, więc głaszczą ich po głowie kiedy tylko mogą.
  • Odpowiedz
@onomatopejusz: przecież podatek jest zdecydowanie bardziej sprawiedliwy. Równość nie musi oznaczać tylko i wyłącznie płacenia równej kwoty w jednostce [zł]. Może to być też równy % od przychodów. Ktoś miesiąc w miesiąc ma płacić 2000 zł składek zarabiając na działalności powiedzmy 5k, co stanowi 40% jego przychodów, i ja też mam płacić 2k, co stanowi 6,6% moich przychodów? No sprawiedliwe fest
  • Odpowiedz
  • 5
@lagomorph
Czyli standardowo sprawiedliwe jest jak ten co zarabia więcej płaci więcej i korzysta tyle samo
To nie jest żadna równość, bo już karzemy ludzi na UoP podatkiem progresywnym, a dokładamy do tego jeszcze 9 procent zdrowotnej
  • Odpowiedz
@anno-nimm: Chciałam odpisać, że podatek i składka to nie to samo, ale im więcej się nad tym zastanawiam, tym bardziej w sumie nie wiem jaka jest różnica.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, że jeśli to będzie podatek, to ubezpieczenie będzie automatycznie obejmować wszystkich obywateli. Płacisz podatek "zdrowotny" jako % od dochodów, a jeśli dochody są zerowe, to nie płacisz i też masz ubezpieczenie. Teraz niby bezrobotni też mogą być
  • Odpowiedz
Czyli standardowo sprawiedliwe jest jak ten co zarabia więcej płaci więcej i korzysta tyle samo


@onomatopejusz: to się nazywa społeczeństwo. Dzień dobry. Podatki pogłówne i inne tym podobne wynalazki stosuje się w Nibylandii, o której wiele opowiada Korwin
  • Odpowiedz
@boryspo: co za lewackie k###y! Przecież pieniądze zostaną w firmie na inwestycje, więc z jakiej racji?! Firma nie jest czlowiekiem. Nie choruje.

A i dodatkowo, co za k####y. Przecież to podniesie koszty wszystkiego bo firmy przerzucą na klienta te koszty, to oczywiste. No i jeszcze jak czlowiek choruje to i tak z nfz gowno ma i trzeba prywatnie ogarnąć. Ludzie zrzutki zakladaja na leczenie i nadal tak bedzie tylko beda
PanieAreczku - @boryspo: co za lewackie k###y! Przecież pieniądze zostaną w firmie na...

źródło: images

Pobierz
  • Odpowiedz