Wpis z mikrobloga

Mireczki, kilka dni temu się odwodniłam, ale tak bardzo i to odwodnienie postepowalo od kilku dni, w efekcie zaczęłam mieć bardzo niepokojące objawy i byłam mega strasznie osłabiona. Prawie zemdlałam. Piję elektrolity od dwóch dni ale takie uczucie masakryczego oslabienia jest ciągle, chociaz jest trochę lepiej niż było. I ciągle nie czuję się w pełni nawodniona. Ile tych elektrolitow mogę dziennie pic zeby ich nie przedawkować? Jest coś jeszcze co pomogloby mnie wzmocnić?
#zdrowie #medycyna #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 21
  • Odpowiedz
@s1gyn: nie pij kawy, pij izotoniki, jedz owoce
ze standardowych metod leczniczych to jeszcze okład z piersi (jeśli jesteś różowa to powinnaś udzielić takiego okładu swojemu niebieskiemu) - nie ma badań naukowych wskazujących że taki okład nie pomaga
  • Odpowiedz
@s1gyn: nie przedawkujesz, to cie,ko przedawkowac, lepiej kupic ogolnie w tabsach magnezy itdjesli chodzi o elektrolity, wody dziennie trzeba 0.02 litra na 1kg masy ciała (przy upale lic,ylabym 0.04
  • Odpowiedz
@s1gyn: pij więcej. Zwróć uwagę, co pijesz. Każda woda ma wykaz minerałów, kupuj tą, która ma ich najwięcej. Herbata i kawa potrafi odwadniać organizm.
Szybkim testem na odwodnienie organizmu jest uszczypnięcie się w dłoń. Jeżeli skóra dłuższy czas zostanie "w stożku", to jesteś odwodniona. Jeżeli szybko się rozejdzie, to wody jest wystarczająco.
No i co najpewniejsze w sumie, to obserwowanie sików, hehe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czesc, tu niebieski po hiperwitaminozie. Pij duzo wody bez gazu, unikaj kawy, energetykow, pij soki, swiezo wyciskane, i porządnie sie wyklocuj. Bedziem zdrów
  • Odpowiedz
@s1gyn: to według mnie, nie brakuje Ci 'elektrolitów', tylko wody ¯\(ツ)/¯ pompujesz w siebie "elektrolity" ale one nie mają miejsca żeby się rozprowadzić. Popatrz w sklepie za wodą, która ma dużo minerałów
  • Odpowiedz
  • 0
Reasumując jutro kupuję:
- wodę z minerałami, pewnie nie niskosodową bo taką teraz piję
- owoce, zrobie z nich sobie sok
- izotonika
- magnez

I
  • Odpowiedz
@s1gyn: Ty, teraz se tak myślę i chyba wpadłem na dobre porównanie. To jest jak z "przenawożonymi" kwiatami. Sikasz na rudo, bo składników odżywczych (elektrolitów) masz w opór, ale brakuje Ci wody.
Musisz przelać ziemię, w sensie, kwiatka.
Znaczy się, musisz wypić miskę wody.
Albo jakoś tak
  • Odpowiedz
  • 1
@igrek97: masz chyba rację. Znaczy, w tym najgorszym momencie elektrolity byly raczej niezbedne (myslalam ze mi serce wysiadzie) ale to nie zastapi wody.
  • Odpowiedz
nie pij kawy (...) nie ma badań naukowych wskazujących że taki okład nie pomaga


@BackInBlack: za to są badania, że picie ok 2 kaw dziennie dostarczą magnezu oraz pozytywnie pobudzą.
  • Odpowiedz