Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mireczki głównie z #lodz szukam jakiegoś zajęcia dla brata ale oczywiście nie może był za łatwo.
Brat jest niedosłyszący, ma wadę wymowy, i to co głównie przeszkadza lekkie upośledzenie - mentalnie w wielu aspektach zatrzymał się jako taki 15-16 latek ogólnie nastolatek.
Ma 25 i niestety doskwiera mu samotność. Znajomi ze szkoły się porozjeżdżali i został w sumie sam tutaj. Chciałbym mu znaleźć jakąś możliwość wyjścia gdzieś, pogadania z ludźmi. Mogą to być jakieś kółka osób podobnych do niego- może znacie jakieś takie miejsca/spotkania.
Kilka klubów znaleźliśmy ale głównie są tam osoby z dużym upośledzeniem umysłowym i wiem że dla brata nie będzie to najlepsze miejsce bo też tak jak pisałem "nastolatek" może się nie dogadać i nie czuć się swobodnie w takim miejscu.

Dlatego też może jakaś praca? - Tylko kasa tutaj nie jest problemem głównie chodziło by o to żeby nie trafić na janusza a na jakąś firmę która umie się zaopiekować takimi osobami i żeby miał kontakt z innymi co by mógł kogoś poznać, pogadać itp



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ogarnie robotę za barem? Obczaj Pub Spółdzielczy, który podobnie jak browar o tej samej nazwie zatrudnia takie osoby. Nie wiem, czy szukają pracownika, dawno tam nie byłem, ale warto zajrzeć.
  • Odpowiedz