Wpis z mikrobloga

#seriale #tv

Obejrzałem w końcu serial "Pitbull" z 2005 roku i stwierdzam, że jest to najlepszy serial jaki kiedykolwiek wypluła polska telewizja. To jest po prostu coś pięknego. Dorociński, Grabowski, Królikowski zagrali złoto. Muzyka i budowanie nią napięcia to jest złoto. Odcinki o rajdzie antyterrorystów w Magdalence czy strzelaninie w Parolach wraz z muzyką to jest po prostu doskonałe. Scena z rozszerzonym samobójstwem ojca i jego dwójki dzieci to dla mnie najbardziej poruszający i wstrząsający moment w historii polskiej TV. Można się naśmiewać z Vegi i jego ostatnich produkcji, ale tym jednym arcydziełem z 2005 roku wygrał sobie dożywotni szacunek. Genialny był ten pomysł z wplataniem i opisywaniem prawdziwych historii wprost, jak chociażby strzelanina w Gamie, czy też opisywanie prawdziwych wydarzeń w swój, autorski sposób jak chociażby historia Simona Mola czy też martwe noworodki w beczkach.

Serial "Pitbull"? Dla mnie top topów. Nic lepszego w polskiej TV już nigdy nie powstanie.
  • 8
  • Odpowiedz
@Skuner: świetny serial ale 3 sezon słabszy niż 2 pierwsze, zwłaszcza końcówka nie dowiozła z tą fontanną i jakimś tam snajperem xd kompletnie to nie pasowało do tego serialu
  • Odpowiedz
@morgiel Zgadzam się, miałem te same odczucia, Pitbull dla mnie wciąż GOAT Polskiej kinematografii. Tęsknię za czasami gdzie pomimo śmiesznego budżetu potrafili nagrać u nas coś ociekającego klimatem i w sposób dojrzały dotykającego truuudnych tematów.

Dzisiejsze polskie filmy/seriale to albo jarmarczna tandeta dla gawiedzi, albo jak już jest o czymś "na serio" to zazwyczaj w atmosferze politycznego szczekania na siebie albo roztrząsania jakichś kontrowersji historycznych również w świetle debaty publicznej.
  • Odpowiedz
  • 0
@zizuzizizuza: Zamiast Artaka mogli wykreować kogoś polskiego na wzór Słowika lub Grzesika. Wtedy bym chyba umarł z ekscytacji w trakcie oglądania i byłbym kolejną ofiarą na kontach Słowika tudzież Grzesika.
  • Odpowiedz
  • 0
świetny serial ale 3 sezon słabszy niż 2 pierwsze, zwłaszcza końcówka nie dowiozła z tą fontanną i jakimś tam snajperem xd kompletnie to nie pasowało do tego serialu


@morgiel: Wciskali tego Artaka trochę na siłę, a mogli poszukać kogoś atrakcyjnego na polskim rynku w jego miejsce, np. Słowika lub Pershinga i pociągnąć temat w 4. sezonie.

W sumie nie czaję czemu ten serial przestał być nagrywany. Przecież na rynku polskich
  • Odpowiedz