Wpis z mikrobloga

chwasty wyrywałem
chciałbym mieć robocika tylko sterowanego zdalnie żebym mógł sobie z komputerka wygodnie chwasty wyrywać choćby to miało więcej czasu zająć
może raspberry pi zero 2 w + moduł kamery i akumulator
ale reszta to problem też
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PorzeczkowySok: podwozie z zabawkowej koparki, zamiast łyki ramie z chwytakiem, kamerka + raspberry. Zaimplementować AI które rozpozna występujące u Ciebie rośliny i jazda. Masz autonomicznego robotnika. Pewnie #!$%@? ci ogródek, ale jaka kreatywna zabawa
  • Odpowiedz
@Nooleus: no właśnie, ramię z jakichś serwomechanizmów
ale trudniej to skonstruować żeby się nie rozlatywało
tzn to w ogóle nie jest problem, tylko mój budżet nie pozwala na zbyt wiele xD

ekscytuje mnie taki koncept
żeby sobie sterować pojazdem z ramieniem wygodnie siedząc przy komputerku w pokoiku
  • Odpowiedz
@PorzeczkowySok: obecnie wcale nie takie trudne i możesz dostosować do tego istniejące biblioteki. Zawsze możesz zaimplementować dwa tryby, manualny i autonomiczny ( ͡° ʖ̯ ͡°) Szkoda że nie mam działki, bo bym się w sumie tym pobawił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PorzeczkowySok: a nawet jak nie masz narzędzi do zrezygnuj z piccy na najbliższe 3 nocne seanse kiepskich i będzie kasa na jakieś pilniki z pchlego targu albo jakiś hackspace tam mają narzędzia
  • Odpowiedz
@ChamskoCytuje: może jak moje umiejętności wzrosną to kiedyś spróbuję, bo na razie to dopiero myślę o zakupie raspberry xD
ale nawet mając tylko mieszkanie, ale więcej pieniędzy, też bym sobie zbudował coś, robota sprzątającego, który wjedzie tam gdzie te roboty sklepowe nie wjadą, trochę opcji jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nooleus: no właśnie, ramię musi mieć pewną siłę, bo chwasty niektóre mocniej się ziemi trzymają, jakieś narzędzie tnące
ale póki co mógłbym chociaż prosty pojazd z kamerą po wifi, to już byłby dla mnie sukces i frajda xD
  • Odpowiedz
@PorzeczkowySok: Z fizyki nigdy orłem nie byłem, ale jestem pewny, że robocik o niewielkiej masie żadnego zakorzenionego chwasta nie wyrwie XD Musi być punkt podparcia mocny, bo inaczej ramię uniesie podstawę, zamiast wyrwać chwasta, no chyba że byś jakiś system wgryzania się w glebę zrobił, ale to kolejna komplikacja. Obrotowe ostrze to najlepsze rozwiązanie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: nie no takie wprost wyrwanie jest niemożliwe, ręka musi się wysilić a co dopiero xD
jak już to potrzebne byłoby narzędzie podcinające korzeń, nie chcę tylko przycinać, bo to dalej średnio estetycznie wygląda, no i odrasta szybciej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz