Wpis z mikrobloga

Konfederacja to akurat walczy z przyglupimi pomyslami POPIS PSL.


@Programista500plus: Spodziewałem się tego komentarza. Ale podejrzewam że jak przyjdzie co do czego to albo zagłosują za i będą tłumaczyć że bezpieczniki są git albo się wstrzymają. Dziwne że teraz tego tematu nie grzeją bo mogliby sporo ugrać wśród młodych (a i tak mają spore poparcie co pokazały wybory do PE)

Edit: Poprawiłem mema ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@printHelloWorld: Za komuny jakoś to ludziom nie przeszkadzało i mieliśmy wyż demograficzny. Problemem jest zmiana myslenia że najpier musi być stanowisko menadżerskie, willa i porsche w garazu, potem ewentualnie dzieci no bo przecież muszą mieć "godne" warunki. Sytuacja mieszkaniowa nie ma znaczącego wplywu na dzieność, zmienił się mental i tyle.

Gdyby sytuacja mieszkaniowa miała wpływ na dzietność to w afryce każdy powinien mieszkać w apartamentowcu. A mieszka w chatce z
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: ty jesteś jakiś nienormalny gościu ? w komunie mieszkania się dostawało z zakładów pracy itp mogłeś w tych mieszkaniach które po pewnym czasie kupowałeś na własność narobić tyle dzieci ile chciałeś.... sam mam matkę która ma 6 rodzeństwa....

Gdyby sytuacja mieszkaniowa miała wpływ na dzietność to w afryce każdy powinien mieszkać w apartamentowcu. A mieszka w chatce z gówna. Ciekawe nie?


W Afryce to robią dzieci w lepiankach obtoczonych gównem i im to pasuje ale ktoś kto preferuje styl życia większy niż mieszkańcy z kontynentu 'Afryka' nie pozwolą sobie na takie
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: kto ci mówi o 300 metrowej wilii? Polaków za niedługo nie będzie stać i w sumie już nie stać na kupno kurnika 30/40 m2..... kto ci typie pisze o wilii ? pisze o mieszkaniu 50/70 m2 na których większości nie stać już teraz.... nie piszę o luksach ale o podstawach....

Żeby było jasne, obecnego pokolenia młodych Polaków nie będzie w najbliższych latach stać na to aby za metr kwadratowy
  • Odpowiedz
@printHelloWorld: Generalizujesz mocno. Podajesz ceny warszawskie (i to też topowych lokalizacji bo średnia to jest tam bodajże 14k/m) i zestawia je ze średnią krajową. Nie wiem jak w twoim otoczeniu ale w moim (wiek z przedziału 25-30) to znajomi mają gdzie miaszkać. Mają domy, mieszkania. A dzieci mają raptem 2 pary. To nie jest normalnie i nie jest to związane z tym że nie mają gdzie miszkać.
  • Odpowiedz
@Satan_Was_a_Babyboomer: Bo Lewica to pierdoły. Nie potrafią dobrze ustawy napisać, ani potem przekonać do niej społeczeństwa.

Drogi da się budować na zasadzie projektuj i buduj z przetargiem. Na tej samej zasadzie można by budować mieszkania na wynajem. Nie komunalne, nie socialne. Rynkowa stawka (duża podaż mieszkań, obniży rynkowo czynsz), a administrację robić jak w prywatnych osiedlach. Nie kolejna państwowa spółka od najmu. I cyk większa dostępność mieszkań. Na zachodzie działa.
  • Odpowiedz
Drogi da się budować na zasadzie projektuj i buduj z przetargiem. Na tej samej zasadzie można by budować mieszkania na wynajem. Nie komunalne, nie socialne. Rynkowa stawka (duża podaż mieszkań, obniży rynkowo czynsz), a administrację robić jak w wyrwanych osiedlach


@N331: To doskonały pomysł i też o tym myślałem. Rząd albo samorząd udostępnia grunty, wybrany Inżynier Kontraktu tworzy specyfikację i się szuka wykonawcy.
W przypadku inwestycji kubaturowych jest zdecydowanie mniej
  • Odpowiedz