Wpis z mikrobloga

Ja rozumiem prostotę w jedzeniu, ale niech ta Kaśka zrobi tą zupę porządnie. Czasami gotuję taki biały barszcz bez zakwasu (nie żurek xD), ale to trzeba zrobić bulion na dobrej kiełbasie i pełnej włoszczyźnie(jakie to musiało być słodkie na samej marchewce), przyprawić!, zabielany śmietaną, można wyważyć octem lub sokiem cytryny jeśli chcemy tego a'la zakwasowego posmaku. Pycha, ale trzeba chcieć zrobić coś lepszego niżeli szara woda z pętem kiełbasy.
#kikiswiat
  • 5
  • Odpowiedz
@pazera: woda z kiełbasą i włoszczyzną to nie jest biały barszcz, nawet jak to zalejesz śmietaną, do tego zalewanie octem, ochyda, jak nie masz zakwasu to lepiej bazę zrobić na kwaśnym mleku
  • Odpowiedz
  • 0
@Miecz12 To akurat zupa z rodzinnych stron mojej mamy, w naszym domu tradycyjnie jedzona w wielkanoc, więc nazewnictwo zostawiam moim prapra. Nie wiem co widzisz złego w zupie zrobionej na wywarze warzywnym. Doprawienie kilkoma kroplami octu jabłkowego toteż nie zalewanie zupy octem... Z ciekawości wyjaw mi, na jakiej bazie ty robisz zupy, kucharzu?
  • Odpowiedz
@pazera: żur robię na takiej bazie jak się powinno robić, na zakwasie żytnim, barszcz biały na zakwasie pszennym, nie nazywam innych zup żurami bo to tak jak nazywanie wegańskich dań mięsnymi nazwami, a już na pewno nie zakwaszam octem tej zupy kiełbasianej ze śmietaną (bo chyba najbliżej jej do tego), bo się jakaś paskudna ricotta zrobi
  • Odpowiedz
  • 0
@Miecz12: Ech ludzie chcą pohejtować Kaśkę, a tu takie męczarnie. Jeśli bazą twoich zup jest zakwas a nie jakikolwiek bulion, a barszcz biały bez zakwasu jest taką abstrakcją, że nazywasz to kiełbasianką (chociaż byś w google wpisał zanim zakwestionujesz), to nie mamy o czym gadać :)

Tej części o ricottcie ze śmietany w zupie nawet nie umiem skomentować. Kilka kropli octu w zupie nie zetnie żadnej śmietany, i nie ma
  • Odpowiedz
@pazera: jeśli dla ciebie głównym składnikiem żuru czy zalewajki to jest bulion a nie zakwas, to racje, nie mamy o czym dyskutować, chcesz szkalować kasie, a jesteś zupełnie taka sama jak ona xD
  • Odpowiedz