Wpis z mikrobloga

Eh miałem egzamin SEPowski G1 dzisiaj. Szkołe skończyłem pare lat temu i sie stresowałem że nie zdam bo dużo teoriii zapomniałem. Ale zdałem bo były pytania w stylu:
-jaki jest numer alarmowy
-co oznacza niebieski przewód
-co oznacza żółtozielonu przewód
Na c--j jo sie stresowoł?
XXXBorisGromow24cmXXX - Eh miałem egzamin SEPowski G1 dzisiaj. Szkołe skończyłem pare...

źródło: image_picker_1B4F3C38-0C09-456A-9783-20559D45782A-23342-0000108C8EA85588

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@XXX_Boris_Gromow_24cm_XXX: raz montowaliśmy w starym sklepie nowe lampy, sklep wybudowany w latach 50. Na suficie trzy obsady pod jarzeniówki. A weź teraz takie kup, zabawa ze starterami. Więc idę zrywać stare oprawy. Lampy w rzędzie 1----2----3. Zasilane jednym kablem, wyjście z kabla przy oprawie 2. I zaczyna się cyrk. Kable czarne, taśma izolacyjna płócienna, nasączona gutaperką. Czyli coś co nie istnieje w sklepach od 30 lat. I tak, kabel z
  • Odpowiedz
@Rasteris @Rasteris Typowa instalacja w starych kamienicach albo w wielkiej płycie. Nie zliczę ile razy coś takiego widziałem. B----l w puszkach, wszystko na skrętkę, aluminium z miedzią. Nagle w gniastku 3 fazy na 3 różnych bezpiecznikach. Co ciekawe po wyłączeniu bezpieczników gniastko zaczynało działać. Nie wiem jakim cudem niektóre inwencję artystyczne są wstanie przetrwać wiele lat. Kiedyś spotkałem się z fazą na bolcu i normalnie na lewej dziórce. Jak podpinałeś
  • Odpowiedz
@makgyvergaleriapl: faza na bolcu to często. Bo często było modtkowane uziemienie z zerem. Kable czarne, ktoś potem na puszce zamienił kable, ale już nie sprawdził. Tylko za coś takiego to powinien być kryminał, bo to prosi się o tragedię
  • Odpowiedz
@XXX_Boris_Gromow_24cm_XXX: Oni tam żadnej odpowiedzialności nie mają, to rozdają te uprawnienia jak cukierki, byle fakturę im zapłacić.
Kiedyś ściągnąłęm do firmy gościa na szkolenie-egzamin. Całość trwała 2 h, a egzamin zrobiliśmy jak się lampa od rzutnika przegrzała w połowie filmiku z hinduskim BHP. Egzamin wyglądał tak ze prowadzący czytał pytania i razem z nim zastanawialiśmy się nad odpowiedzią, po czym każdy zaznaczał właściwą.
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: @paradoksik bo te wszystkie branzowe szkolenia i egzaminy to sa robione tak zeby kazdy debil to zdal, jak robilem na hdsy to tez byly pytania typu: czy mozna skakac z dzwigu, czy mozna opuszczac ladunek na kolege xD itp, a praktyczny polegal na ruszeniu zurawiem przod tyl.

Kumpel znowu jak se robil na zurawie samojezdne to nie mogli odpalic starej tatry xD to sie inspektor UDT zapytal po
  • Odpowiedz