Wpis z mikrobloga

@siepan: nie widzę i nie doszukuję się w tym sensu, za to opisuję co widzę i liczę na to że ktoś mądrzejszy ode mnie mi wytłumaczy gdzie tam jest sens bo liczę na to że on tam jest ale ja go nie dostrzegam.
  • Odpowiedz
@joseone: nie dość, że gówno, nie dość że nie ma tu żadnego przekazu i sztuki poza najprymitywniejszym politycznym żerowaniem na ofiarach to jeszcze wygląda jakby polski orzeł patronował zabijaniu dzieci :D Albo z drugiej strony jakby nie był w stanie ich ochronić
  • Odpowiedz
@Blaskun Czyli po to są pomniki? Przy ludziach #!$%@?ć, że to ku pamięci, a przy gryllu patrzcie jaka z nas potęga z betonu i mosiądzu. Oczywiście. Wiadomo jak jest. Symboliką się karmić, lejąc na pamięć ofiar.
  • Odpowiedz
@PiccoloColo: Przynajmniej ludzie coś robią, a skoro jest takie wielkie wycie, to znaczy, że pomnik jest potrzebny, ale z chęcią zamieniłbym go na prawdziwe działania w postaci ekshumacji i godnego pochówku.
Przypominam, że ten pomnik jest oddolną inicjatywą wykonaną za prywatne pieniądze, a postawienie go nie było takie łatwe, bo w wileu miejscach sama idea pomnika upamiętniającego rzeź Polaków była nie do przyjęcia.
  • Odpowiedz
@Blaskun Bardzo się starasz widzieć dookoła wrogowie, ale w końcu piszesz jak człowiek.

Pomnika upamiętniającego w ogóle, czy konkretnie tego? To dość ostra forma, nie dziwota, że nie została akceptowana przez burmistrzów/prezydentów miast. Wcale nie musi to oznaczać, że owi chcą wymazać pamięć o ludobójstwie.
  • Odpowiedz
@Blaskun Aż dziwne, bo niebo a ziemia. Tamten to symboliczny Frankenstein, który sugeruje, że głównym motywem rzezi była religia, jakby to nie inni chrześcijanie a sam szatan się tego dopuścił. Gdybym był obcokrajowcem to chyba takiego kontekstu wpierw bym się doszukiwał.
  • Odpowiedz