Wpis z mikrobloga

Pożyczacie pieniądze znajomym? I chodzi mi tu o grubsze kwoty 500+. Chcę pomóc koleżance, ale mam pewne obawy, bo wiem, że „dobry zwyczaj, nie pożyczaj”.
#pytanie #zycie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pierogu: Pozyczałem, czwórce znajomych większe sumy. Największe to 10k, 7k. Szczerze mówiąc tylko z tą największą kwotą nie było żadnych problemów i nie miało to żadnego wpływu na znajomość.

Przeciąganie terminu oddania, #!$%@? komunikacja, do tego, a najgorsze chyba jest to pożyczanie po 200/300 złotych, które się kumuluje.

No w moim przypadku to te pożyczanie negatywnie się odbijało na znajomości, ale dużo też od okoliczności zależy.
  • Odpowiedz
@pierogu: To znaczy można pożyczać, ale nie komuś kto "potrzebuje", bo ma problemy finansowe. Jak głupio to nie brzmi. Jeśli by jej samochód potrącił psa (lub inna natychmiastowa sytuacja losowa) i jej nie starczy na życie bo wszystko wyda, ale 1 ci odda to raczej ok.

No ale nie znam ciebie i twojej koleżanki.

Lepiej nie pożyczaj sama z siebie bo w najlepszym przypadku będzie ci oddawać w ratach, bo
  • Odpowiedz
@pierogu: to Twoja koleżanka to chyba jesteś w stanie ocenić jak dobrze ją znasz i czy odda. Ja mam dobrych kumpli i nie miałbym oporu pożyczyć nawet kilku tysięcy. Nie wiem czemu mieliby nie oddać. Jeżeli dobrze znasz tę koleżankę to czemu nie. Gorzej jak to znajoma co napisała po 3 latach na facebooku czy jej coś pożyczysz
  • Odpowiedz