Wpis z mikrobloga

@tonawegla: myślisz że stary myślał o jakimś inwenterze? Przyszli rozpisali projekt montażu przeskalowanej pv wmówili mu że sieć to magazyn i nie ma szans że będą jakieś odłączenia nawet finansowanie przynieśli ze sobą to chłop podpisał a nie o jakiś inwetkorach myślał i awariach.
  • Odpowiedz
  • 8
@skomplikowany_system_luster to nie tak do końca.
Pzykład - mam dom 130m2, od rana chodzą 3 klimatyzatory, za prąd nie płacę bo FV, Bez paneli bym używał tylko wieczorem. Przez te 10 godzin zużyją z 20KW, jak nic 30 PLN, w kieszeni na samym chłodzeniu. Mogę to zużywam.
  • Odpowiedz
@Adicts: autokonspcja czy ładowanie baterii z pv ma sens ale większość instalacji w PL jest przeskalowana plus przez status prosumenta ludzie mają jakieś złudne uczucie że pomagają systemowi elektroenergetycznemu.
  • Odpowiedz
w UK dowalili takie opłaty dzienne że panele fotowoltaiczne zwracałby mi się jakieś milion lat


@NdFeB: Mam wrażenie, że w ostatnich latach większość obywateli UK jest walona na niemal wszystkim: kartele ubezpieczeniowe, gazowe, elektryczne...
  • Odpowiedz
*faktura twojego starego który wydał 20 000 żeby przez 10 lat oszczędzić 10 000


@owsikalfred: 22 tys wydałem, zwrot w 4 lata (2020,2021,2022,2023) :)
2024 już 5000 kWh wyprodukowane, możesz sobie policzyć.

Prąd ten zasila pompę ciepła = ogrzewanie
  • Odpowiedz
  • 1
@dupen123 właśnie taki był sens mojego wpisu. mam FV mogę więcej #!$%@?ć prądu, nie liczy się tylko te przysłowiowe 22grosze, Jacuzzi też kupiłem i odpalam jak świeci.
  • Odpowiedz
@DRESIARZZ: cieszę się z twojego szczęścia. Jak napisałem powyżej autokonsumpcja czy ładowanie baterii z własnych PC zawsze na propsie. Mój post odnosił się do przeskalowanych Pv na kredyt. A no i bardzo ważna sprawa oddałeś prąd do sieci na wiosnę, lato wczesną jesień a pompa działa w miesiącach kiedy traktowałeś sieć jak magazyn więc my wszyscy płaciliśmy za twoje tanie ciepło. Fajnie by było żeby wreszcie uregulowało status prosumentow którzy
  • Odpowiedz