Wpis z mikrobloga

Cześć,

Chce wywołać zdjęcia z #iphone i mam pytanie jak uzyskać jak najlepszą jakość na odbitkach? Robiłem zdjecia RAW, następnie edytowałem i aktualnie mam zdjęcia w formacie TIFF. Czy znacie jakieś serwisy które drukują zdjęcia w formacie TIFF? Czy jest sens w ogóle wysyłać w formacie tiff czy nie bawić się i dać w JPG bo i tak nie zauważę różnicy bo drukarka będzie kiepska? XD

#zdjecia #fotografia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Totems: kiepskie to są twoje zdjecia, format nie ma znaczenia, chociaz do takiego 10x15 czy 13x18 jeszcze ujdą, ale cudów się nie spodziewaj - telefon to nie dedykowany sprzet do fotografii, jak coś bedzie zle wygladac to na bank nie bedzie to wina drukarni

skocz do rossmanna i sprobuj wydrukowac w tym kiosku, bedziesz mial rozeznanie co i jak
  • Odpowiedz
  • 1
@Totems ja wysyłam jpg 100%. Przy odbitkach 10x15 czy 13x18 nie widzę różnicy. A wiesz że wypadałoby zrobić zdjęcia pod profil ICM danej maszyny, bo jak nie to kolory będą rozjechane?
  • Odpowiedz
  • 0
@mieszanamieszana: Nie zgodzę się. Ostatnio drukowałem to samo zdjęcie właśnie w Rossmanie i u fotografa na jego drukarce i odbitki z rossmana były znaczniej gorszej jakości niż te u fotografa.
  • Odpowiedz
@Totems: rossman drukuje w strasznie podłej rozdzielczości, zdjęcia ostre jak żyleta z aparatu 20 MP wychodzą bardzo rozmazane. To raczej opcja budżetowa, dla utrwalenia pewnych wspomnień. Jak chcesz jakościowe odbitki to niestety trzeba poszukać kogoś z lepszym sprzętem
  • Odpowiedz