Wpis z mikrobloga

#pkp #intercity #promobilet Co to k**** ma być?
https://www.intercity.pl/promobilet na 14 sierpnia.
Jest jedna relacja Wrocław-Opole (nie ma powrotnej), kilka Tarnów-Kraków (też bez powrotnej), oraz Kielce-Kraków (tu są powrotne). Tak, jakby im się lista nie zaczytała.
Codziennie sprawdzałem dostępność biletów, bo planuję podróż 14 sierpnia, i co? Dokładnie dziś im się system wywalił, więc najpopularniejszych tras (jak Kraków-Warszawa) po prostu nie ma. Mam siedzieć całą noc, bo w którymś momencie naprawią błąd i będzie można kupić promobilet, ale jak rano się obudzę, to już się skończą?

Edit: System się im ewidentnie skopał, bo jak wyszukuje się wszystkie relacje 14 sierpnia, to pokazuje tylko jedną stronę bez możliwości jej zmiany, ale jeśli się wyszuka stację „do” np. „Warszawa (dowolna stacja)”, to już pokazuje... Trzy... Z Radomia, Grodziska Mazowieckiego i Otwocka... Rzeczywiście „Promobilet – zabierz bliskich na wycieczkę w dobrej cenie!”
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@sylwke3100: Do wczoraj wszystko działało, codziennie pojawiała się pula biletów. Dzisiaj się im nie zaczytały. Patrząc na to, że w tym momencie wszystkie składy na trzy tygodnie do przodu są puste, to PKPIC będzie woziło powietrze.
  • Odpowiedz
  • 0
@ksy3: Jak za darmo? Normalnie zapłacić, ale w promocji. Rozumiem, że jak idziesz do sklepu i jest promocja, to usilnie prosisz, żeby sprzedali w cenie sprzed obniżki, albo rezygnujesz?
  • Odpowiedz
, codziennie pojawiała się pula biletów


@toughluck: Pula się nie pojawia już do tego terminu. Pewnie mylisz z dynamiczną ceną. Cena zależy obecnie od obłożenia danych kursów, godziny kursu itd. Najmniej na trasie Wrocław - Opole to 23 zł.
  • Odpowiedz
  • 0
@sylwke3100: Do wczoraj było tak, jak na screenie. Codziennie o północy pojawiały się nowe oferty w promobilecie na 30 dni wprzód i można było skorzystać z oferty. Nie miało to nic wspólnego z obłożeniem czy godziną kursu, bywały droższe o piątej rano i tańsze o dziewiątej. Były to normalne oferty opisane PROMO15, PROMO30, PROMO45, PROMOPLUS i SUPERPROMO, nie ceny dynamiczne.
toughluck - @sylwke3100: Do wczoraj było tak, jak na screenie. Codziennie o północy p...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Codziennie o północy pojawiały się nowe oferty w promobilecie na 30 dni


@toughluck: Pojawiały się na 30 dni bo tyle możesz kupić w relacji KRAJOWEJ.

Nie miało to nic wspólnego z obłożeniem czy godziną kursu, bywały droższe o piątej rano i tańsze o
  • Odpowiedz
  • 0
@sylwke3100: Ja to wszystko wiem. Sęk w tym, że wyszukiwarka do wczoraj pokazywała relacje na 30 dni wprzód wraz z cenami promocyjnymi zaraz po północy. Czyli 24 godziny temu można było sprawdzić oferty na 13 sierpnia bez tego „musisz wejść na normalną wyszukiwarkę i sobie przeklikać szukając taniego dnia i kursu”. Zresztą na 13 sierpnia dalej można kupić tani bilet. 14 sierpnia nie ma żadnej oferty, poza tymi debilnymi. Np.
  • Odpowiedz
  • 0
@sylwke3100: Jesteś normalnym człowiekiem, czy botem??? Pytam serio, bo uczepiłeś się tej Bochni, a ja podałem to jako przykład nieatrakcyjnej trasy, której nikt normalny na „wycieczkę z promobiletem” nie wybierze, a to jest jedyne, co da się wyszukać.
  • Odpowiedz
Jesteś normalnym człowiekiem, czy botem??? Pytam serio


@toughluck: Ty po prostu nie rozumiesz że zamiast szukać na tej g---o stronce, wchodzisz na normalną wyszukiwarkę i tam masz ceny z promo lub bez.
  • Odpowiedz
  • 0
@sylwke3100: No to na „normalnej wyszukiwarce” 13 sierpnia wszystkie ceny są z promo lub bez, natomiast 14 sierpnia wszystkie ceny (przynajmniej na głównych relacjach) są bez promo. I nie ma co tłumaczyć spodziewanym obłożeniem, bo są promocje nawet przed koncertem Taylor Swift, były przed koncertem Metalliki i jak naprawią błąd, to zapewne będą przed koncertem Eda Sheerana (który zresztą jest promowany przez PKPIC w mediach społecznościowych).

Zresztą taka ciekawostka: Jak
  • Odpowiedz
@sylwke3100 potwierdzam coś im się zesralo, jak zwykle o 00:30 na relacji KRK-WAW/WAW-KRK było sporo biletów po 49/79zl na EIP. Tak dzisiejszej nocy wskoczyły tylko 169. Bez nawet tych za 129/149 czy jakoś tak.

@toughluck
  • Odpowiedz
Cytując klasyka: nie ma i nie będzie. Nic się nie zesralo. To jest dlugi weekend i wszystko i tak sprzeda się pod korek. Maksymalizacja zysków, brutalne prawa rynku. Mówi to Panu coś Panie Ferdku?
  • Odpowiedz
  • 0
@wykopnet: To czemu nie było takich problemów przed koncertem Metalliki, czy przed koncertem Taylor Swift (dalej da się kupić)? Czemu nie było tego problemu przez całe wakacje, jak ludzie mają urlopy? Czemu nie było tego problemu przed 1 maja, czy przed Bożym Ciałem? Czemu nie było tego problemu na początku wakacji? Powiem więcej: podejrzewam, że na długi weekend sierpniowy będzie wręcz mniej chętnych do podróżowania i brania urlopu niż przez
  • Odpowiedz
@toughluck ale co ty porównujesz? ile osób jedzie na jakiś koncert a ile na długi weekend? Twoje podejrzenia nie maja nic wspólnego z rzeczywistością. Sierpień co roku to miesiąc gdzie jest najwięcej podróżujących pociągami w Polsce a długi weekend sierpniowy to pik tego miesiąca. Promo nie jest gwarantowane i pogódź się z tym. Dynamiczny system sprzedaży tak działa, analiza popytu i podaży, historia sprzedaży z poprzednich lat. Argumenty chłopskiego rozumu i
  • Odpowiedz
  • 0
@wykopnet: Ostatnio PKPIC chwaliło się wielkim sukcesem jakim było przewiezienie niemal 2000 kibiców do Niemiec na Euro 2024, czy tym, że przewieźli 31 tysięcy pasażerów w ramach przewozów grupowych. Nie wydaje mi się, żeby to były jakieś zawrotne liczby, skoro jeden skład Pendolino zabiera 400 pasażerów, a skład z 10 wagonami zabiera 600.

Nie działa też na 15 sierpnia, więc pewnie rzeczywiście połasili się na parę groszy zysku, tyle że
  • Odpowiedz