Wpis z mikrobloga

Rozglądam się za samochodem do 70k zł. Wymagania to benz (+ewentualnie lpg), prawie full opcja, min 2016r. (a to i tak 8 lat xD). Na temat samochodów i silników mam już dobrą wiedzą, jedynie czego brakuje to po prostu przejażdżka danym modelem. I tak do wyboru mam.
Jak można zauważyć dałem same turbo benz, bo po prostu chce mieć te poniżej 10s do 100km/h i by nie paliło 10l w mieście. Nie dałem np. mazdy 3 ani civic bo uważam, że obie marki mają zawyżoną cenę co do rocznika i tak np. civic X z 1.5T przekracza mój budżet, a 9 ma tylko 1.8 wolnossaka. Toyota też odpada ze względu na muliste silniki.
A może coś innego, czego nie uwzględniłem?
#samochody #motoryzacja

Co wybrać?

  • VW Golf 7 (1.4TSI 1.5TSI, 1.8TSI) 18.6% (11)
  • Skoda Octavia 3 (te same silniki) 15.3% (9)
  • Megane 1.3TCE 15.3% (9)
  • Seat Leon (te same silniki) 8.5% (5)
  • Hyundai i30 3 1.4T-GDI 20.3% (12)
  • Kia Ceed 1.4T-GDI 11.9% (7)
  • Opel Astra K 1.4T 10.2% (6)

Oddanych głosów: 59

  • 10
  • Odpowiedz
@WUJICO: Megane 4 1.3TCE - mam od dwóch lat, bezproblemowa i z czystym sumieniem mogę polecić. Rozkodowali w tym roku sterownik silnika i można bezproblemowo chipa zrobić (konstrukcyjnie silniki 115 140 160 podobno się nie różnią).
  • Odpowiedz
  • 0
@lSandwichl a jak z wykończeniem i wyciszeniem podczas prędkości autostradowej? Na tą chwilę moim faworytem był Leon i tylko nim miałem okazję się przejechać i niby słyszałem, że taki golf jest lepiej wykończony od niego. A zależy mi właśnie by za chwilę wszystkie plastiki nie trzeszczały
  • Odpowiedz
@WUJICO: Ciężko mi powiedzieć bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... Dla mnie to auto jest komfortowe, podczas jazdy mogę normalnie rozmawiać bez krzyczenia. Na postoju zdarzyło mi się kilka razy ogarnąć że silnik pracuje dopiero po otwarciu drzwi. Z drugiej strony kilka osób z forum dokładało dodatkowe wyciszenia itp. myślę że jest tak jak w większości przypadków - zależy od wersji. Co do plastików to nie zaobserwowałem trzeszczenia ale
  • Odpowiedz