Wpis z mikrobloga

Ja jadąc w góry nie pozwalam się naciągać. Po przyjeździe wstaję o 4 rano i idę na górskie pastwiska, gdzie doję owce do wiadra. Następnie resztę dnia spędzam na wytwarzaniu oscypków. Zawsze mam ze sobą swoją kompaktową wędzarnię, w której wieczorem wędzę całą partię serków.
Na drugi dzień mam już całą paczkę złocistych smakołyków, z którymi przechadzam się pomiędzy stoiskami, gdzie za każdą sztukę musiałbym zapłacić 5 zł. Przystaję przy każdym takim stoisku udając zainteresowanie i chęć zakupy większej ilości oscypków, po czym w ostatniej chwili rezygnuję z finalizacji transakcji, chowam dutki na widok których sprzedawcy świeciły się oczy, wyjmuję spod pazuchy swoją wysłużoną reklamówkę z Biedronki wypełnioną przysmakami, wyjmuję kilka, prycham pogardliwie i patrząc góralowi prosto w oczy pakuję całą garść do ust. Przeżuwając produkty mleczne własnej produkcji nie przestaję patrzeć w oczy mojemu niedoszłemu kontrahentowi starając się nawet nie mrugać. Dzięki temu mogę obserwować wszystkie emocje targające rdzennym mieszkańcem gór - od zaskoczenia, przez zdumienie, następnie przerażenie przechodzące natychmiast we wściekłość, po czystą i nieskrywaną nienawiść.
Widok najpierw bladej, następnie zaczerwienionej twarzy, źrenic naprzemian zwężających się, to rozszerzających, odgłos zgrzytania zębów tak intensywnego, że w tym roku nie będzie potrzebne odkamienianie, trzeszczenie kości i ścięgien ręki ściskającej ciupagę z taką siłą, że knykcie bieleją - to wszystko jest dla mnie paliwem. Dzięki temu czuję, że żyję. Dzięki temu mam ochotę podróżować po innych turystycznych centrach w Polsce.

Jutro wyjeżdżam na Śląsk. Mam już przygotowane kostki smalcu (kup 3 i otrzymaj 3 gratis), spod śmietnika wziąłem kilka czerstwych bochenków chleba. Mam też zamrożone kilka litrów wrzątku.
Niech spróbują naciągnąć mnie na wodzionkę, a doprowadzę ich do takiego stanu, że cały wyngiel im się z twarzy wykruszy.

A za rok jadę do Warszawy. Już teraz siedzę wieczorami i przygotowuję weki.

#gory #podroze #pasta
  • 1
  • Odpowiedz