Wpis z mikrobloga

Bardzo mi się podobają Hubloty jednak cena… może po 40 lvl bo są inne priorytety. Wędrując po Szwajcarii zobaczyłem markę Cornavin. Stylistyka mi się ich również podoba, a cena atrakcyjna. Plotki chodzą, że należą do ruskich? Ktoś wie coś więcej na ten temat, warto się zainteresować kupnem?
#zegarki
LubieChrupac - Bardzo mi się podobają Hubloty jednak cena… może po 40 lvl bo są inne ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@LubieChrupac: historycznie - marka szwajcarska, jak w latach 70' zaczął się kryzys kwarcowy to dostali po dupie, cienko przędli i zamiast produkować zaczęli outsourcować za granicę. Brali tarcze z tajwanu, koperty i mechanizmy od różnych producentów, składali w Chinach.
W końcu skupili się na ZSRR, brali mechanizmy i całe zegarki od ruskich żeby sprzedawać pod swoją nazwą na zachodzie, więc jest cała masa vintage rusków z lat 70' 80' z
  • Odpowiedz
@LubieChrupac chłopie kup sobie jakiś normalny zegarek, nie ma nic gorszego niż noszenie takich "podobizn" nawet jeśli są z uznanej manufaktury (np. Seiko, które lubi kopiować Rolexa), a już kupowanie podróbek, jak zasugerowała Ci ta ameba powyżej, to jest szczyt wieśniactwa, nie idź tą drogą.
  • Odpowiedz
@dewey chciałem właśnie z uznanej manufaktury bo na normalny muszę się wstrzymać, a chce już sobie kupić nowy. Zaraz posłucham się mojej kobiety i kupię jakiegoś Hugo, Bossa . ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz