Wpis z mikrobloga

#zamach #usa #trump #polityka #bekazlewactwa #tvn

Historyjki o ustawce mozna wlozyc miedzy bajki, cos tam o strzelaniu wiem i z tego powodu moge sie smiac z lewicowych fikolkow ( 10 min temu w TVN jakas glupio-madra pipa z lozy prasowej zaserwowal taki pomysl ) lub tez zwyczajnych odklejencow.

Na polsacie w tym wlasnie momencie czlowiek znajacy sie na strzelaniu ( sniper ), wysmial ta teorie podajac dane dot celnosci np AR - rozrzut na 100m od 4-6cm przy zalozeniu ze strzelec jest kozakiem i warunki atmosferyczne nie maja wplywu na tor lotu leciutkiego pocisku 5.56 a cel jest nieruchomy.

Editeded: Rozmowa prowadzona z Błazejem Domanskim wielokrotnym mistrzem Polski w strzelaniu snajperskim.

Zamykam temat.
  • 13
  • Odpowiedz
  • 10
@RandyBobandy: Napisz do Błazeja Domanskiego wielokrotnego mistrza Polski w strzelaniu snajperskim i mu to powiedz, bo to jego wlasnie slowa cytowalem z Polsatu ¯\(ツ)/¯. O ile juz cos wiadomo to nie byl mocno zmodowany AR.
  • Odpowiedz
@RandyBobandy jak na 100m masz grupę 1MOA to masz dobry karabinek
1MOA@100m to jest Ca. 3cm
Potem jest kwestia ustawić tą grupę tak by była zbieżna z tym gdzie calujesz (np przystrzelac optykę prawidłowo)

Na to wszystko wchodzą jeszcze błędy strzelca oraz zmienne w postaci amunicji (która potrafi różnie strzelać pomiędzy partiami z fabryki) oraz pogodą.
  • Odpowiedz
@RandyBobandy strzelałeś na 100m? ;)
Głowa jest relatywnie małym celem, dlatego w wojsku się uczy strzelać nie w głowę a w środek masy ciała.

Głównie dlatego że przesunięcie o 1MOA w głowie sprawia że wypadasz poza cel.
1moa w środek masy sprawia że dalej trafiam w torso.
  • Odpowiedz
@Niedzwiedz87 Strzelałem w wojsku i na 100 i nawet na 200. Ale jeśli faktycznie nie miał lunety to popełnił błąd celując w głowę.
Ja nie pisałem że o miał taki dobry, tylko że dobre mają taki rozrzut...
  • Odpowiedz