Wpis z mikrobloga

Spotkał się ktoś z was z taką sytuacją, że po założeniu najtańszego zamiennika chłodnicy silnik osiąga wyższa temperature robocza niż powinien?
Wskazówka pokazuje prawidłowo a wg wskazań obd silnik grzeje się nawet do 110°C.
Kilka miesięcy temu wymieniałem chłodnice bo ciekła i pompę wody.

#mechanikasamochodowa
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jestem_legenda: a masz wskazania z przed tej wymiany? tzn czy sprawdzałeś tą temperaturę już kiedyś w takich samych warunkach? czy możę dopiero teraz to robisz po naprawie? jak to jest czujnik w bloku to przecież normalne że może chwilami dojść do takiej temperatury, płyny chłodnicze spokojnie wytrzymują takie temp. a silnik to nawet lubi, co innego jakby taka temperatura była by za chłodnica na wlocie do bloku.
  • Odpowiedz
@jestem_legenda: włącz ogrzewanie na maksa i pojeździj trochę zobaczysz czy jest różnica, jak będzie duża różnica to może znaczyć że rzeczywiście chłodnica jest mniej wydajna ale według mnie te temp są ok, silnik spokojnie 140C* wytrzyma tylko płyn chłodniczy ma temp. wrzenia 110 i dlatego tak jest wszystko ustawione żeby taka temp. się trzymała.
  • Odpowiedz
  • 0
@ciasteczkowy_otwur po twoim poście nie, gdy zaczął mi się "grzać" to tak jeździłem no i chyba z tego pamiętam kilka stopni obniżyła się.

Na razie wymieniłem termostat bo nigdy nie wymieniałem więc stwierdziłem że zacznę od niego
Byl jeszcze oryginalny 20 letni
A najlepsze jest to że wypadł mi w kawałkach, więc już byłem pewny że to on się zepsuł i nie otwierał się.

Po wymianie nadal to samo xd
  • Odpowiedz