Wpis z mikrobloga

Właśnie w takiej sytuacji jak ta z Majtczakiem brakuje mi dziennikarzy śledczych z prawdziwego zdarzenia. Nikt nie chce się na serio zająć tematem, wywrzeć presję na prokuraturę i policję. W sumie po co ryzykować, jak można ten czas spożytkować na kilka nowych clickbaitow.

#majtczak #afera #dziennikarstwo
  • 8
  • Odpowiedz
  • 49
@mmmzzz Żeby skończyć jak Ziętara w Polsce albo Kuciak na Słowacji. W Polsce mało kto porusza grube tematy i drąży je do celu. Ludzie, którzy komuś przeszkadzają kończą jak pani Brzeska.
  • Odpowiedz
Nikt nie chce się na serio zająć tematem, wywrzeć presję na prokuraturę i policję.

@mmmzzz: Ale piszesz o Arabii Saudyjskiej? sprawa została #!$%@? w momencie jak koleś opuścił kraj, a stało się to między innymi dlatego, że zamiast działać skutecznie Ziobro postanowił zadziałać głośno, żeby sobie trochę śmietanki z afery zebrać.

https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/adwokat-sebastiana-majtczaka-moj-klient-nie-przyjedzie-do-polski
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@matt-pitt nie pisze o ZEA, ale o polskiej policji i prokuraturze. Żaden z policjantów nie złożył wyjaśnień dlaczego nie interesowali się płonącym samochodem i dlaczego stwierdzili że nie ma nic wspólnego z wypadkiem. Wiem, że ZEA nie mają umowy ekstradycyjnej i ciężko coś zrobić w tym temacie, ale ponoć do Zjednoczonych Emiratów udała się delegacja z Polski już jakiś czas temu i nadal nie ma żadnych informacji co ustalili. Mam wrażenie,
  • Odpowiedz
@mmmzzz: To nie jest prawdą bo mamy umowę ekstradycyjną z ZEA, tylko prawda jest taka, że sam przebieg zależy od widzimisię tamtejszych władz, a chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że tam pieniądz ma większe znaczenie niż moralność.

Dupy dali ci, którzy pozwolili temu #!$%@? opuścić granice kraju, bo najpierw zwlekali, a później zamiast zacząć od czynności to skupili się na kampanii reklamowej pod tytułem "ukarzmy Majtczaka".
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@matt-pitt masz rację, sprawdziłem i mamy umowę ekstradycyjną. Niestety wierzyłem w to co pisali na Wykopie. Nie sądzisz, że w czasie oczekiwania na zmianę decyzji władz ZEA powinniśmy się zająć tematem korupcji w polskiej policji i śledztwie jak doszło do próby tuszowania sprawy i wypuszczenia mordercy z kraju? Zbigniew Z. osobiście ponoć zajmował się sprawą.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@matt-pitt niestety ja też. Sprawa ciągnie się już ponad rok. Mają wrak samochodu, nagrania z wypadku, wiedzą kto jest właścicielem pojazdu, został wydany nakaz zatrzymania...i tyle albo aż tyle. Śmieszy mnie to jak niektórych potrafią trzymać w areszcie miesiącami z dowodami pokroju pomówień, a w takiej sprawie potrafią milczeć miesiącami. Wiem, świat nie jest sprawiedliwy.
  • Odpowiedz