Wpis z mikrobloga

Cześć Panowie i Panie

Zdałem prawko na kat. A i szukam swojego pierwszego motocykla. Wybór padł na ADV. Szukam raczej nowej maszyny o średniej wielkości w budżecie do 50k.

Chciałem zapytać bardziej doświadczonych osób czy warto zaufać tym chińskim markom typu Kove czy QJ Motors?

Te modele mnie zainteresowały:

- Suzuki VStrom 800(bez de)
- Honda Transalp
- Kove 800x
- QJ Motors 800SX
- Beneli TRK 800

Naprawdę ciężko się zdecydować

#motocykle
#motomirko
  • 14
  • Odpowiedz
@bezsensutenwykop: Musisz się przejechać. Idź do salonu, objeździj demo. Każdemu pasuje co innego. Nawet podobne wizualnie maszyny prowadzą się zupełnie inaczej. Z recenzjami to ostrożnie, większość będzie chwalić bo jak powiedzą prawdę to już nie dostaną materiału na testy. Ja się kiedyś napaliłem na moto gdzie wszyscy testerzy krzyknęli, że najlepszy w klasie a czar prysnął po pierwszym kilometrze.

Z tych które wymieniłeś najwięcej osób poleci stroma. Ale nie każdemu
  • Odpowiedz
oglądam sobie te recenzje na YouTube i Ci znawcy mówią wprost, że np. Kove jest lepszy niż Tenere. Jakość wykonania itd. Silnik podobno jest identyczny jak w KTM.


@bezsensutenwykop: szczerze wątpię, internetowe testy to teraz czysty marketing, niewiele więcej. pamiętaj zresztą, że moto kiedyś pewnie będziesz chciał sprzedać. używaną tenere sprzedasz, z chińczykiem tak łatwo może już nie być.
  • Odpowiedz
@bezsensutenwykop: wiesz jak to jest z recenzjami na youtube. Nie ma złych rzeczy. Ja wybrałem V-Stroma 1050XT i jestem z niego mega zadowolony. Chińczycy będą walczyć wyposażeniem, akcesoriami, darmowymi kuframi, fajnym ekranikiem. A "stare" marki stabilnością i doświadczeniem. Warto przejść sie po salonach, przejechać dla porównania np. TRK 702X i V-stromem 800 (szkoda, że ten model nie ma tempomatu).
  • Odpowiedz
Chciałem zapytać bardziej doświadczonych osób czy warto zaufać tym chińskim markom typu Kove czy QJ Motors?


@bezsensutenwykop: dobre pytanie. Nawet bardzo dobre.
Benelli myślę że można zaufać bo już jest na rynku z 5-7lat i ma dobre opinie prawdopodobnie kove i Qj motors też prawdopodobnie, bo chińczyki kładą ogrom kasy na promocję nowej marki. Lecz z chińczykami jest tak że jak coś się na rynku nie przyjmie to nagle bez
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: @bezsensutenwykop Dopóki Chińczyk nie otworzy w Polsce ASO, to kupowanie nowego nie ma dla mnie żadnego argumentu. Tym bardziej, jeśli kogoś stać na Suzuki, czy Yamkę. Gdzie tu sens, gdzie logika? Druga sprawa, powodzenia po gwarancji ze znalezieniem mechanika, który podejmie się grzebania w tych wynalazkach. Sezon w pełni, a Ty w dupie, bo używanej części nie dostaniesz od tak na OLX i czekasz, aż przypłynie z Aliexpress, albo IMPORTER czeka, aż mu przypłynie. Testy na YT są fajne, dopóki coś się nie zepsuje. Na temat Benelli i części też bardzo różne rzeczy udało mi się ustalić, bo byłem na takim etapie, że zastanawiałem się nad Benkiem z pierwszej ręki ze znikomym przebiegiem [które na wartości już poleciało na pysk] a nad 15 letnią Hondą. Zdecydowałem, że trzymam swoją Hondę i zamienię na mimo wszystko coś, do czego od biedy dostanę używany oryginał na podmianę.

CF Moto to marka, której byłbym w stanie ostatecznie zaufać osobiście, ale na pewno nie polecić nikomu, żeby wydał na to swoje pieniądze.

Naprawdę ciężko
  • Odpowiedz
@bezsensutenwykop w tej cenie zobacz Tuarega.
Dziewczynie kupiliśmy w ciemno i jest zachwycona.
W porównaniu do KTM 790R ma szerszą kierownicę, zdecydowanie lepszy pakiet aero, bardziej turystyczną pozycję. Elektronika jest prostsza, zawias jest bardziej turystyczny niż terenowy, silnik jest dużo grzeczniejszy. Fajny kompromis i udany turystyk z opcją zjechania na bezdroża.
  • Odpowiedz