Wpis z mikrobloga

#mustang #motoryzacja #auta

Mustang S197 - piąta generacja.
Jakieś opinie? Szukam czegoś fajnego na daily. Mustang zawsze mi się podobał, zwłaszcza piąta generacja. Wiem, że nie jest szybki. Wiem, że nie jest bardzo sportowy. Ale jest jakiś a to już coś.
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smilealittlebit sąsiad lubuje się w Mustangach miał nawet epizod na wykopku ( filmik jak strażacy w zimie pchają jego furę bo pod górkę podjechać nie dał rady) klął na czym świat stoi mówiąc jak się tym jeździ ale kocha te auta i do dzisiaj kupuje nowe modele. Jak to się mówi miłość jest ślepa ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lardor: nie spełniam definicji oskarka. nie jestem nastolatkiem, nie mam hajsu rodziców, nie mieszkam nawet na Ruczaju, po prostu lubię auta i nie chcę jeździć audi jak co drugi typek w Krakowie. to źle?
  • Odpowiedz
@smilealittlebit Generalnie największą zaletą mustanga jest jego wygląd i kanapowość. 5. Generacja jest jeszcze mocno amerykańska, części też jest mniej. VI generacja jest bardzej europejska.

Jeśli masz takie podejście (dość sensowne) to wbij na grupę mustangów na fejsa.

Mi się mega podobają auta z roczników 2013-2014, ale z powodu używania auta na daily skończyło się na s550
  • Odpowiedz
@Golfinho: ciężko z tymi częściami jakoś mocno? ogólnie zamiast Mustanga rozważałem też MX-5 (albo nawet BMW Z4 ostatnio), ale to zupełnie inny typ auta, z tym że tam z częściami jest bardzo łatwo.

nie chciałbym trafić na minę, i np czekać na części miesiącami. auto byłoby używane często, przez cały rok.
  • Odpowiedz
@smilealittlebit jest dużo zamienników więc raczej nie będziesz miał problemów.

Z4 też myślałem, ale jednak skomplikowanie tego auta, koszty serwisu, części oraz ceny, które zaczęły rosnąć odrzuciły.

MX5 dla mnie jest za wolne, a że Mustang mi się podoba, jest tani w zakupie i serwisie, wygodny i wbrew powszechnym opiniom, ostatnia generacja fajnie się prowadzi to wygrał
  • Odpowiedz
@smilealittlebit jest ciężkawy, potrafi mu tyłek dość łatwo uciec, ale jest fajny. Taka zabawka. Jednak w szybki łuk na skrzyżowaniu autostrad szybciej wchodzę europejską osobówką (a nawet vanem jak S-Max :p)
  • Odpowiedz
@smilealittlebit pierw zobacz dostępność części do auta. Zawieszenie to pikuś ale czy kupisz bez problemów elementy wyposażenia czy elektryki.
Ja mam IV generację i nie ma kolorowo. Z Ameryki sprowadzisz wszystko tylko koszta wysokie.
Koń zawsze ciekawszy niż kolejne e46 czy inne audi a mx5 to może być miną ze względu na korozję bo sam szukałem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@kupczyk: szczerze to czwórka podoba mi się nawet bardziej ze względu na nostalgię (ileż to się w grach za bajtla jeździło SVT Cobrą :D), ale nie zaryzykowałbym auta w takim wieku.

mocno się Twój egzemplarz sypie mechanicznie, czy nie bardzo?
  • Odpowiedz
@kupczyk: aż mi staje jak słyszę słynne 3v w s197, ale u mnie też raczej byłoby jednak v6. to rozsądniejszy (i tańszy wybór).

szczerze to się trochę boję kupić takie auto, zwłaszcza, że ma być na daily. raz, że już jakiś wiek ma. dwa, że w Europie ich nigdy nie było, a auto ma jeździć za granicę również na jakieś wypady wakacyjne.

ale k---a jakie one są piękne. może i
  • Odpowiedz