Wpis z mikrobloga

#przegryw

Wyszedłem na pole i w kilka minut sprawdziłem stan upraw a przy tym mocno się spociłem mimo zerowego wysiłku.

-Ogórki ledwo zaczęły rodzić a już całe są zniszczone przez mączniaka.
W całej okolicy ogórki wyglądają marnie także taki rok,nie moja wina
-Cukinie które zawsze były niezniszczalne i nic ich nie ruszało też pożółkły,zmarniały i z kilku krzaków tylko jeden wygląda normalnie
-Dynie wyglądają idealnie i nie mają żadnych oznak chorobowych
-Fasolki szparagowej mam mało bo trafiły mi się jakieś wadliwe nasiona które nie chciały wschodzić i nie chciało mi się już kupować kolejnych.
Mam z zeszłego roku sporo słoików z fasolką to akurat się je skonsumuje i się nie zmarnują.
-Buraki ćwikłowe udały się wyjątkowo dobrze bo bulwy już są duże a na liściach nie widać żadnych problemów z chwościkiem.
Także urosną jeszcze większe.
Już z 5 lat nie było u mnie tak dobrze z burakami.
-Po raz pierwszy od paru lat posadziłem selera i zapowiada się dobrze,wykształcił już bulwę a z tym zawsze był u mnie problem z mojej winy (Zbyt głębokie sadzenie,nie obrywanie liści przy ziemi).
-Kartofle nie są duże ale to odmiana średnio wczesna (Jurek) a łęciny są jeszcze mocno zielone także na pewno podrosną.
Zwłaszcza że popadało i w redlinach jest mokro.
W ogóle Jurek zawsze dawał ogromne bulwy i żadna odmiana nie dawała u mnie takich plonów jak on,dodatkowo ma sporo skrobi i jest idealny do wszystkich dań kartoflanych.
PawelW124 - #przegryw

Wyszedłem na pole i w kilka minut sprawdziłem stan upraw a prz...
  • Odpowiedz