Wpis z mikrobloga

Dobra, skoro już dostałam tyle atencji to muszę faktycznie coś tu o Sri Lance napisać xD
#babanasrilance
Prawdopodobnie będzie długo xD

UWAGA. CZEKA WAS, TYCH PRAWDZIWYCH [smutnych] Wykopków niezwykła pożywka, bo wczoraj spędziłam czasu trochę z localsem XDD

Od razu częsciowo odpiszę na pytania ludzi w komentarzach. Przeczytałam wszystkie ale kurde, żeby się odnieść do każdego to bym musiała 50 komentarzy napisać.
Dlatego
𝐍𝐚𝐣𝐩𝐢𝐞𝐫𝐰 𝐤𝐫ó𝐭𝐤𝐢 𝐨𝐩𝐢𝐬 𝐦𝐨𝐢𝐜𝐡 𝐩𝐥𝐚𝐧ó𝐰 𝐰𝐲𝐜𝐢𝐞𝐜𝐳𝐤𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡:
[Sorry za czcionke ale na telefonie nie pojawiala mi sie opcja wyboldowania xD ]
Wycieczkę zaczęłam od Mirissy

W kolejnych dniach wycieczki czeka mnie natomiast Ella, gdzie pojadę sobie zip linem w dól. Całe (prawie] 0,5 km i prędkościa 80km/h [aaa, moja główna część wycieczki jeśli mam być szczera]
A resztę już sobie zobaczcie w komentarzach bom leniwa i tak naprawdę za długi wątek będzie a jeszcze nie wiem czy tam będę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
_________
I teraz uwaga:
𝐒𝐩𝐫𝐚𝐰𝐨𝐳𝐝𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐳 𝐦𝐨𝐢𝐜𝐡 𝐩𝐢𝐞𝐫𝐰𝐬𝐳𝐲𝐜𝐡 𝐝𝐧𝐢 𝐧𝐚 𝐒𝐫𝐢 𝐋𝐚𝐧𝐜𝐞!
Funfact. Sri lanka jest 3,5 godziny do przodu XD [tak, 0,5]

Start: Kolombo
To prawda co mówią o tych kierowcach. Już na lotnisku byłam zagajana przez kilkunastu tuktukowców.
Pojechałam z kierowcą taxi jakieś 50 minut, na przystanek autobusowy Kadawatha i zapłaciłam 3800 rupii, co daje około 50 zł
Nevermind, pakuję się w autobus PREMIUM, Express [klimatyzowany, aż za bardzo xD] który jedzie przez drogę szybkiego ruchu

W autobusach płaci się dopiero w trakcie jazdy. Gość łazi i sprzedaje bilety.

Dojechałam do Madary, jazda tuktukiem i już w hotelu byłam po 23.

Dzień w Mirissie zaczęłam z opóźnieniem. Miałam jechać do Dutch Fort w Galle, ale nie wyrobiłam się czasowo przez potrzebę spanka :<
Cały dzień dlatego spędziłam w Mirissie.

Z hotelu w innym mieście szłam pieszo do centrum Mirissy jakieś 40 minut. Wielokrotnie losowi tuktukowcy zatrzymywali się przy mnie, by spytać czy chcę jechać, ale wystarczy im powiedzieć no thanks i jadą dalej.

Mirissa to typowo turystyczne miejsce, wiedzą że ludzie lubią tam przyjeżdżać na tydzień i więcej i po prostu leżeć na dupach. Dania w restauracji kosztują po 2000 rupii [~25 zł], nawet piwo, drinki zaczynają się od 1000 rupii. Co jest typowo pod turystów, bo przeciętny obiad w restauracji, z tego co czytałam kosztuje ~500-1000

Czułam się troche jak w #tropico [najlepszy city builder, a jeśli nie uważasz tak to znaczy że jesteś NPCem który mi łazi po mapie i stawia baraki zamiast wynająć mieszkanie biedaku]

I dobra, elo xD
Popluskała się w lekko chłodnej wodzie [bo teraz jest poza sezonem, gdzie monsuny sporo deszczu wysyłają]

I TERAZ NAJLEPSZE XD
Usiadłam sobie na piasku już popołudniu i podchodzi do mnie typowy Alvaro Południaro.
Jakby jeśli jaka kolwiek p0lka miała uprawiać z kimś seks, to ten gość był 11/10 cnie XD
Gdzie ja taka p0lka 4/10, może 6-7 jak się pomaluję XD
Ale ważna informacja. Jestem blada jak ściana bo jak przystało na nocnego piwniczaka unikam słońca jak mogę xD

Zaczął ze mną rozmawiać, bo musi trenował angielski i ogólnie gada że może mi trochę wyspy pokazać.

Ogólnie się okazało wraz z czasem, że to taki ichniejszy Banan XD
Z bogatej rodziny, która ma jakiś hotel premium. [Wierzę, bo miał nowszy, legancki motor] i po drodze jak szliśmy coś zjeść, to zaczepił swojego brata który jakimś premium wozem jechał xD] (beczka, nie rozpoznam żadnej marki, pseudoblachara się znalazła)
Poszliśmy do jakiejś polecanej przez niego restauracji i co najlepsze gość powiedział, żebym się nie martwiła bo zapłaci jutro z rana [jacyś jego znajomi] XD

Kuwa, nigdy nie czułam tego white woman privelage, ale to chyba działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przykro mi, że nie dopełnie Waszej satysfakcji, bo żadnego bombelka nie przywioze ze sobą, bo gość rozumiał jak powiedziałam "nie" i spokojnie po prostu powiedział, że zostajemy przyjaciółmi. Trochę czasu jeszcze z nim spędziłam i się rozeszliśmy.

Ogólnie fetyszysta białych kobiet, nigdy nie dostałam tylu komplementów na temat urody jednego dnia xD

Mega śmieszna sytuacja dla mnie i dowód na to, że baba głupia jest, przyszedł Alvaro i prawie do krzaków zabrał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie no, ale ogólnie nie polecam tak ryzykować XD

Swoją drogą, gość mówił, że o ile na Mirissie ludzie są przyzwyczajeni do turystów [tam dużo białych widać] to o tyle w innych częściach kraju muszę uważać, bo nie wszystkie miejsca są tak popularne turystycznie i nie dla każdego jest to normalne.
___________
Koniec Alvarowania
Jeszcze moje osobiste problemy i ciekawostka o uczciwości xD

W Sri Lance jest kontakt typu G [chyba] jak w UK. Bo w końcu to jedna z kolonii brytyjskich. Mój wybuchł jak go włożylam do gniazdka xD
Więc był strach, że nie będę miała telefonu, więc ani zamówić ubera, ani znaleźć drogę czy hotele.
Na szczęście miałam powerbanka 20 tys, więc lecę i szukam jakiegoś sklepu elektronicznego.
Znalazłam, na migi aka pokazując telefon udało się dogadać czego potrzebuję.
I teraz naprawdę miła rzecz - usłyszałam że mam zapłacić 3500 rupii [~45 zł] Byłam w dupie nie mając możliwości ładowania telefonu więc byłam gotowa tyle zapłacić. A gość mowi, no no
3 hundred. I bierze odpowiednią ilośc gotówki. Jakby mógł by mnie oscamować i byłoby ok xD

Ludzie na Mirissie naprawdę pomocni byli ze wszystkim. Uśmiechali się do mnie, bezinteresownie pomagali. Nie wiem czy to z ciekawości, czy mają po prostu taką kulturę ale jest to naprawdę miłe.
Jak chciałam się dostać na ten kamień z pic rel to się prawie utopiłam bo poszłam zła stroną, a wystarczyło przejść metr dalej i by było ok XD

WIĘCEJ ZDJĘĆ I WĄTKÓW OSOBNO W KOMENTARZACH.
#srilanka #podroze #wycieczka
Wrrronika - Dobra, skoro już dostałam tyle atencji to muszę faktycznie coś tu o Sri L...

źródło: 1000028965

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • 0
@Wrrronika:
Przez to że nie miałam jak ładować telefonu to, musiałam sobie odpuścić wycieczkę do rezerwatu [safarii ze słonikami] Yala park bo ryzykowałabym, że się zgubię po drodze ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ogólnie to była moja 1 wycieczka - zabrałam się średnio do planowania jej.
Nie pomyślałam o tym by sprawdzać od razu komunikację miejską [ciężko było znaleźć info w necie, ale już będąc w Dubaju dowiedziałam się że google bardzo fajnie pokazuje polaczenia autobusowe. Wystarczy wpisac na google maps trase i zacznie Ci
Wrrronika - @Wrrronika: 
Przez to że nie miałam jak ładować telefonu to, musiałam sob...

źródło: 1000029028

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Wrrronika: Sri Lanka to w większości wyznawcy Buddyzmu
Nie wiem jak w reszcie kraju, pewnie to samo - ale, wszędzie są porozstawiane posągi Buddy.

Trochę jak z naszymi polskimi kapliczkami.
Jak widać, nie różnimy się aż tak mentalnie jeśli chodzi o wiarę
Wrrronika - @Wrrronika: Sri Lanka to w większości wyznawcy Buddyzmu
Nie wiem jak w re...

źródło: 1000029014

Pobierz
  • Odpowiedz
Usiadłam sobie na piasku już popołudniu i podchodzi do mnie typowy Alvaro Południaro.

Jakby jeśli jaka kolwiek p0lka miała uprawiać z kimś seks, to ten gość był 11/10 cnie XD


Widzicie wykopki jakie to proste
  • Odpowiedz
  • 0
@Wrrronika: ciekawe jest to, że na większości wewnętrznych uliczek da się zobaczyć leżące psy.
Nie mam pojęcia czy są bezpańskie, czy po prostu wypuszczają je luzem.
Ale leżą wszędzie i jak ludzie jeżdzą po drogach to po prostu je wymijają xD

Za to przez półtora dnia widziałam jedynie 2 koty. Ten Srilanczyk mówił, że psy zagryzają ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wrrronika - @Wrrronika: ciekawe jest to, że na większości wewnętrznych uliczek da się...

źródło: 1000029019

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Wrrronika: a to kozak mała wysepka, na którą można wejść
[1 raz widziałam świetliki (ʘʘ) tak dupa im się świeci, że aż to dla mnie mityczne]
Jest tam taki most, w połowie wyżłobiony, w drugiej połowie z rozklekotanych desek XD
Ale weszłam i na dodatek [nie mam] zdjęć! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wrrronika - @Wrrronika: a to kozak mała wysepka, na którą można wejść
[1 raz widziała...

źródło: 1000028975

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wrrronika psy są bezdomne, nie głaskaj i nie reaguj, bo czesto mają świeżb. W sklepach kupuj tylko w sieciówkach, bo w tych co prowadzi pan Janusz oszukują (,)
  • Odpowiedz
  • 0
@Konkol: dzieki za porady :<
Nie glaszcze bo ja team kotki jestem.

Ogolnie moge probowac sie targowac gotowka, ale jesli chodzi o same jedzenie to fakt faktem, jadlam tylko raz bo przez ten gorunc to mi jedynie chce sie pic XD
Ale tez na razie kupowalam jedynie w cargill i troche boje sie z ulicy brac cos, by uniknac zatrucia xD
  • Odpowiedz