Wpis z mikrobloga

*aaaale przywalił o tę płytę, ewidentnie nie wyciągnął na takim pułapie
Jakaś Mirabelka: *sugeruje, że to przez rozgrzane powietrze nad płytą lotniska nagrzaną do temperatury Dubaju o tej porze roku

Ja: hmmmm...białe strugi odrywające się od płatowca widzę na tym zdjęciu oO Oo czyżby zapowiedź dawana przez #aerodynamika ?

#csiwykop #lotnictwo #gdansk #rozkminazdupy #samoloty
wygolony_libek-97 - *aaaale przywalił o tę płytę, ewidentnie nie wyciągnął na takim p...

źródło: temp_file5259932839037070379

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@cebekk ale ciekawe czy się nie mylę...czy ta biała struga nie wskazuje, że woda z atmosfery się wydzieliła gdy nastąpiło oderwanie opływu od skrzydła [czy jakoś tak |]

Tzn. gdyby nie manewrował wtedy tylko leciał prosto, to by tylko nagle utracił pod tyłkiem wysokość i oddalił się. Zwykle jednak samoloty tak nisko nie manewrują, i spadek w ciągu termicznym zdarza się w wyższych partiach atmosfery,
  • Odpowiedz
@wygolony_libek-97: Pewność mógłby mieć tylko ktoś, kto tam był. Mnie zdziwił pochylony zakręt poprzedzający feralną figurę, jakby jeszcze chciał obniżyć pułap. Jestem za teorią wysokiej temperatury, ale bardziej w kwestii oddziaływania na człowieka. Pozostaje czekać na raport, chociaż przy takim uderzeniu może być ciężko o wnioski.
  • Odpowiedz
@wygolony_libek-97: rozgrzane powietrze nad psem zdecydowanie nie pomaga, ale sądząc po trajektorii, wątpię żeby były bezpośrednią przyczyną tego zdarzenia.
Samoloty codziennie lądują na rozgrzanymi pasami i wpływ tego zjawiska jest powszechnie znany.
Strugi kondensacyjne przy tak ekstremalnych kątach natarcia i dużej wilgotności powietrza to też nic niezwykłego.
  • Odpowiedz