Wpis z mikrobloga

Wpadłem na film na yt z repra francji jak celebrowali zdobycie mś 2018 i w sumie cala druzyna czarna a na trybunach sami biali xD I tak sie zastanawiam ze z czego oni sie cieszą jak tak naprawde z taka druzyna np. ja jako polak i gdyby u nas grali sami murzyni to nie moglbym sie identyfikowac z czyms takim xD
#euro2024 #pilkanozna #futbol #pilka #mundial #francja
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@troglodyta_erudyta: Serio? Uwazasz ze to ok? W druzynie narodowej nie ma zadnego odzwierciedlenia spoleczenstwa francuskiego ... o to mi chodzi. U nas w 2002 roku gral Olisadebe i jakos nikomu to nie przeszkadzalo ...
  • Odpowiedz
@marso96 ale od kiedy reprezentacja ma być "odzwierciedleniem społeczeństwa"? Selekcjoner wybiera najlepszych piłkarzy z obywateli danego kraju, co w tym dziwnego?
Nagle będziemy wprowadzać tak znienawidzone przez wykopków parytety "skoro 30% społeczeństwa jest czarne to może być max 30% czarnych w drużynie". A jeżeli miałby korzenie spoza Francji, ale miał biały kolor skóry to parytet by go nie dotyczył? Skoro zamiast czystych umiejętności piłkarskich mają decydować "argumenty" rasowe to to nie
  • Odpowiedz
  • 0
@troglodyta_erudyta: Jak sama nazwa wskazuje reprezentacja ... A we francji graja zawodnicy z calej afryki. Jest to troche oszustwo. To tak naprawde zbior najlepszych zawodnikow z afryki. Wyobraz sobie teraz repre zlozoną z samych najlepszych europejczykow xD
  • Odpowiedz
@marso96:
A Theo Hernandez? Bixente Lizarazu? Zinedine Zidane? Michel Platini? Też nie mogą się nazywać Francuzami, czy to tylko chodzi o kolor skóry?

Większość rodziców czarnych piłkarzy z Francji przybyła do Francji 30-40 lat temu, długo przed ich urodzeniem i też mają obywatelstwo francuskie. Czy dzieci tych piłkarzy będą mogły nazywać się Francuzami czy to też niemożliwe przez kolor skóry? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To wszystko
  • Odpowiedz