Wpis z mikrobloga

Legalizacja aborcji do 12 tygodnia?

  • To ważna kwestia - jestem ZA 34.5% (30)
  • To ważna kwestia - jestem przeciw 13.8% (12)
  • Jest mi to obojętne, w Polsce są ważniejsze sprawy 16.1% (14)
  • Chcę powrotu do kompromisu 13.8% (12)
  • Zrobić referendum i niech naród zadecyduje 21.8% (19)

Oddanych głosów: 87

  • 18
  • Odpowiedz
  • 1
@gorzki99: To jednak bardziej kwestia moralna, bo lekarze mówią, że w zasadzie to nic nie stoi na przeszkodzie, bo to dość prosty i bezpieczny zabieg, zabieg, nawet nie operacja.
  • Odpowiedz
To jednak bardziej kwestia moralna, bo lekarze mówią, że w zasadzie to nic nie stoi na przeszkodzie, bo to dość prosty i bezpieczny zabieg, zabieg, nawet nie operacja.


@mango2018: Nie o to mi chodzilo.

Lekarz sie ma wypowiedziec od kiedy zlepek komorek to juz czlowiek. Chcesz mi powiedziec ze 2 dni po zaplodnieniu zabija sie
  • Odpowiedz
  • 1
Lekarz sie ma wypowiedziec od kiedy zlepek komorek to juz czlowiek.


@gorzki99: A jeżeli nie da się tego precyzyjnie określić i nie ma zgodności?
10 lekarzy powie, że od 12 tygodnia to człowiek, kolejnych 10 powie, że od narodzin, a kolejnych 10 powie, że od poczęcia.
Póki co nie da się tego jakoś miarodajnie stwierdzić.
Więc jesteśmy
  • Odpowiedz
@mango2018: Miras ale z nauka nie wygrasz.

jak ktos twierdzi ze 2 komorki to czlowiek to jest debilem A nie lekarzem czy naukowcem.

odzuc emocje i tak zwana etyke. Emocje i etyka to pojecia wzgledne. nauka jest
  • Odpowiedz
Jeżeli tak na to spojrzymy, to masz rację.


@mango2018: Ale mi nie chodzi o to ze ja na sile chce kogos do czegos przekonac. Dziekuje ze przynales mi racje. Ale chcialbym sie dowiedziec w jaki inny sposob mielibysmy na to spojrzec. ja nie widze innego sposobu.
Bo mi nie chodzi o to ze ktos przyna mi racje. Ja lubie znac argumenty drugiej strony.
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: Ja nie jestem ani zwolennikiem, ani przeciwnikiem aborcji, po prostu nie wiem, jakbym miał głosować, to bym był mimo wszystko ZA, ale tylko dlatego, że uważam, że takie sprawy powinno się zostawić rodzicom.

Po części kupuję narrację, że dwa zarodki to nie człowiek, ale też gdzieś przemawia do mnie, że jednak człowiek powstanie i się urodzi, nie urodzi się słoń, nie urodzi się kot, nie urodzi się pająk, ale jednak człowiek.

Kluczowe jest tu, że zarodek to nie człowiek, ale z całą pewnością takim człowiekiem
  • Odpowiedz
Obecnie, po prostu nie wiem i tak tylko sobie rozważam.


@mango2018: No i za to pelen szacun. Szukasz a nie idziesz z nurtem (jednym czy drugim)

Muszę zgłębić temat z punktu medycznego i dowiedzieć się, czemu akurat od 12 tygodnia, nie do 9 czy
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99:
Więc w ogóle źle zadajemy pytanie.
Powinno ono brzmieć:
Czy powinniśmy pozwolić na zabijanie potencjalnych ludzi?

Ja nie wiem, muszę się zastanowić jak to ugryźć. trochę ciężko mi tak postawić na suchy fakt naukowy, pomijając całkowicie kwestie moralne.
  • Odpowiedz
@mango2018 kurde no z tymi komórkami to tak jakby mówić że masz 2 koła i to jest auto bo może być z niego auto.

A tak odpowiedajac na pytanie to wiadomo kiedy płód zaczyna kształtować mózg, przed tym nie ma możliwości żeby coś żyło bo po prostu nie ma jak, świadomość nie istnieje. Dlatego aborcja przed tym punktem w czasie a nie innym, później jest już szansa na jakąś świadomość, wcześniej
  • Odpowiedz
Czy powinniśmy pozwolić na zabijanie potencjalnych ludzi?


@mango2018: A z drugiej strony - czy powinnismy pozwolic na zapobieganie potencjalnym niepezpieczensta?

Wiem ze jade grubo ale zasada ta sama. Pozwalamy na cos
  • Odpowiedz
  • 0
A z drugiej strony - czy powinnismy pozwolic na zapobieganie potencjalnym niepezpieczensta?


@gorzki99: TAK.
Tu sprawa akurat jest jasna jak dla mnie.
W wypadku aborcji, mamy 100% pewności, że urodzi się człowiek, nie ma jakichkolwiek wątpliwości, że urodzi się coś innego, tu nawet nie ma cienia, promila szansy. Tu mamy całkowitą pewność.
Gdybyśmy w jakiś sposób mogli z taką pewnością oszacować niebezpieczeństwo, to tak, powinniśmy
  • Odpowiedz
W wypadku aborcji, mamy 100% pewności, że urodzi się człowiek, nie ma jakichkolwiek wątpliwości, że urodzi się coś innego, tu nawet nie ma cienia, promila szansy. Tu mamy całkowitą pewność.


@mango2018: No ale z tym nie raz i nie dwa sie zgodzilem. Nie raz i nie dwa napisalem ze kobita nie urodzi slonia no bo sie nie da.

No i w tym wzgledie nie ma co
  • Odpowiedz